Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy elítélik...

Miért van az, hogy elítélik azokat, akik máshogy néznek ki, mint az átlag? Miért nem toleránsak az emberek?

Figyelt kérdés

A jobb fülemben egy 5 mm-es fültágító van (fekete, kék strasszokkal). A hajam alsó fele szőke, felette barna volt, kb egy hónapja festettem be sötétbarnára. A bal fülemben 3 fülbevaló van. A bal oldalamon van tetoválás.


Nem öltözöm kirívóan, 'megvan a stílusom'. Sokan vannak, akik így, felszínes dolgok után ítélik meg az embert (pl egy kommentben leírtam a fenti dolgokat, egyből 0%-os lettem)


Ennek ellenére van munkám (és mellette tanulok is). Két rádióban dolgozom, és eddig egyszer sem szólt senki semmit arra, hogy nézek ki, eddig egyszer jegyezte meg a főnök, hogy felemás fülbevaló van a fülemben.


19l



2013. márc. 28. 18:59
 1/9 anonim ***** válasza:
A szokatlan, új dolgok veszélyesek lehetnek. A legtöbb ember valójában nem szereti a változatosságot, mert az lehet olyat hordoz magában, ami kívül esik a komfortzónájából. Te kívül esel az átlagember komfortzónájából.
2013. márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A választ te is tudod: mert hülyék.
2013. márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amíg normális vagy, becsületes és kulturált, addig semmi gond veled. VISZONT - most következik az a rész, amely valószínűleg kevésbé fog tetszeni neked - a fültágító, a sok fülbevaló, a tetoválás, a fura frizura, és a többi ilyen dolog nem vall éppen éleselméjűségre. Mindjárt le leszek pontozva és beírják páran, hogy nincs ezekkel semmi baj, meg hogy szépek és nem is egészségtelenek. Természetesen mindenki maga dönti el, hogy mit csinál a külsejével (fogalmazhatnék úgy is: hogy hogyan csúfítja el magát), de az, hogy ezek a dolgok nem egészségesek, és legfeljebb egy maximálisan elvont, deviáns kortárs dadaista happening-művésznek tetszenek, TÉNY.

Amíg tehát kulturáltan és normálisan viselkedsz, addig az égvilágon semmi bajom veled, akár még barátok is lehetünk. De még ha barátok lennénk is, akkor is megmondanám neked, hogy ezek a bizonyos dolgaid, a fültágító, a tetkó, meg a többi, ezek hülyeségek, és én a helyedben változtatnék rajtuk. Eljön majd az az idő, amikor megbánod őket, tudod, az "idősebbek" mindig ezt mondják, és én is. Hiába pontoznak le mindjárt, akkor is így van.

Szóval én a magam részéről nem ítéllek el. A legjobb embereknek is lehetnek fura dolgaik, amelyeket viszont nem helyeslek, és amelyeket ha elhagynának, még jobb emberek lennének.

Téged nem ítéllek el, a fültágítót meg a többi borzalmat igen.

2013. márc. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek.Minden korosztálynak meg vannak a hóbortjaik, viseletük, felfogásuk akár divatból, akár életérzésből adódnak. És akár maradandóak (...tetkó...), akár nem.

Mindenféleképpen az adott társadalom, vagy szűkebb csoport (család) elleni lázadás.

Ami megmaradhat ezen a szinten (addig jó), de ha már deviáns viselkedéssel is párosul, akkor visszataszító is lehet. Szóval ha a viselkedésed normális, akkor nincs baj.

Aki "ugat", vagy húzza a száját, tegyél rá magasról.

Pl. Én 42 éves vagyok.A szüleiddel egy korosztály lehetek. A 80-as években voltam kamasz és Depeche Mode-os. Feketében jártam, hosszú földig érő fekete bőrkabátom is volt. Hogy én mit kaptam az idősebbektől...

Mozgólépcsőn beszólt két öregasszony, hogy már csak egy horogkeresztes karszalag hiányzik rólam. Furcsán néztek ránk az emberek. Később én is tetováltattam magam, hogy ha anyagilag miatt nem tudtam, de valahogy meg tudjam valósítani azt a szürke tömegből való kitűnést. Mégis egy 5 gyerekes keresztény családapává váltam. És imádom a Depeche Mode-ot. :-)

2013. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is szeretem a Depeche Mode-ot, sőt a The Cure-t is, Queen-t, Mötley Crüe-t is :)
2013. márc. 29. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez egy ösztönös dolog, sok állatfaj kiveti a csoportból azokat, akik nem olyanok, mint a többség.
2013. márc. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, tied a pont Még a baromfiudvarban is a beteg tyúkot üti-vágja az összes fajtársa, mert másképp viselkedik mint a többi. A beteg állat pedig felkelti a ragadozók figyelmét, tehát az egész csoport veszélybe kerül általa. Inkább pusztuljon!
2013. márc. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az a beteg állat, aki nem tudja megkülönböztetni az állatok ösztönös, védekező viselkedését, az ember érzelmi viselkedésnormájától.
2013. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek, emberek vagyunk, le kellene számolnunk ezzel az állati viselkedéssel.
2013. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!