Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Dohányoznak az ablakunk...

Dohányoznak az ablakunk alatt. Mi a megfelelő eljárás?

Figyelt kérdés

Egy bolt van alattunk. Bejárata pont az ablakunk alatt. Valószínű, hogy többször is dohányoztak ott, de én most éreztem először a füstszagot. Ki is van írva, hogy a bejárat 5 méteres körzetében ne dohányozzanak.

Mi legyen szerintetek, mert engem nagyon zavar (babával vagyunk). Feljelentés? Vagy ilyen esetben szóljak le a füstölőnek, vagy a boltossal beszéljek, hogy ő szóljon a saját vendégeire?



2018. júl. 25. 17:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#8 " jo és kit kamerázol, fènyképezel? Idegen embereket akik cigiznek a bolt előtt? Hogy találják meg őket szerinted?"


Ezt is leírtam. Nem az a lényeg, hogy legyen kit büntetni, hanem, hogy dokumentálva legyen a jelenség, hogy rohadtul zavar valakit.

Pl, a 7. kerületben a szórakozóhelyek közül néhány nagyobb rendszeresen tovább nyitva maradt és sokkal hangosabban, mint az megengedett. Ugye ha betelefonálnak a rendőrségre, mire kiérnek érdekes módon addigra minden lehalkul (ameddig kint vannak) de dokumentálva volt minden egyes eset és rájöttek, hogy a lakók nem tudnak pihenni, ami költség a rendőrségnek, költség az egészségügynek, költség a munkáltatóknak is, ahol az alkalmazott dolgozik. Aztán hopp! minden szórakozóhely nyitva tartását korlátozták a kerületben.


A végrehajtás nem minden, ha valami új jelenség jön, akkor módosítják a szabályozást, ha kell. Ha nem szól senkinek, hogy gond van, akkor nme fog történni semmi, csak gyűlik a stressz.

2018. júl. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!