Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen eljárás történhet, ha...

Milyen eljárás történhet, ha lopáson kapnak?

Figyelt kérdés
Pl. a Tescoba (szigorúan, csak ott) lopok gumit, vagy kibontok egy kólát és iszok belőle és lebukok, mit csinálhatnak velem?
2009. nov. 3. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"1. Bolti lopás esetén bizonyítékként értékelhető:

- alkalmazottak tanúvallomása,

- őrző-védő szolgálat alkalmazottainak tanúvallomása,

- vevő tanúvallomása,

- az esetről készült videofelvétel,

- beismerő vallomás (ám azt semmilyen eszközzel nem lehet kikényszeríteni).


2. Amennyiben a lopással gyanúsított személyről bebizonyosodik, hogy a 20.000 Ft értéket el nem érő árut eltulajdonította, jegyzőkönyvben rögzíteni kell a hatósági eljáráshoz szükséges adatokat. A jegyzőkönyvet alá kell íratni a tanúkkal és a gyanúsítottal. Ha az aláírást megtagadja, rendőrt kell hívni.


3. Az irodában a tetten érő dolgozón vagy a biztonsági őrön kívül még egy, - lehetőség szerint kettő - személy feltétlenül tartózokjék tanúként, így az üzletvezetővel vagy helyettesével együtt 3 ill. 4 fő.


4. A jegyzőkönyv felvétele és aláírása után az eljárás alá vont személyt meg kell kérdezni arról, hogy megvásárolja-e az eltulajdonított árut vagy sem.


4.1. Ha megvásárolja, esetleg el lehet tekinteni a további eljárástól.


4.2. Amennyiben nem vásárolja meg, közölni kell, hogy szabálysértést, bűncselekményt követett el és az ügyben a kereskedelmi vállalkozás hatósági feljelentést tesz.


5. Nagyösszegű (20000 Ft értéket meghaladó értékű) áru eltulajdonításakor, minden esetben rendőrt kell hívni. Ugyanígy kell eljárni akkor is, ha az eljárás alá vont személyt, vevőt ismételten tetten érik.


6. A lopási esemény kezelése higgadt, nyugodt, határozott intézkedést igényel:

- durva konfliktus ne keletkezzen,

- az üzlet normális menetét ne zavarják meg,

- személyiségi jogok ne sérüljenek.


8. A gyanúsítottat az eljárás befejezése után minden feltűnést kerülve (így pl. raktári kijáraton át) kell az utcára kikisérni."


Részlet a személy -és vagyonőrök kézikönyvéből.

2009. nov. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
egy haverom túró rudit evett 10000 ft-ot önkormányzatnak be kellett fizetni.
2009. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi No.1


Ezt elég nehezen hiszem el, kedves No.2 :S

2009. nov. 3. 21:14
 4/9 anonim ***** válasza:
Pedig elhiheted. Azért, mert valami szabálysértés, nem azt jelenti, hogy nem von maga után büntetést. A lakóhely szerinti önkormányzat szabálysértési osztálya megkapja az áruházban felvett jegyzőkönyvet és bírságot szabnak ki. Meg persze, nem mellékes, hogy mivel lakcímmel, névvel kapják meg a jegyzőkönyvet az önkormányzati dolgozók, így legalább ők is értesülnek róla, milyen kellemes, jogkövető állampolgár lakik a kerületükben.
2009. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor sem hiszem :) Életképtelen.


Nem 0 tudással tettem fel ezt a kérdést, csak kíváncsi vagyok itt miket kapok válaszul és talán kapok egy személyes "beszámolót" is, hátha történt már valakivel valami hasonló.


Ez hogy "haverturotevettonkormanyzattizezerforint"...

Nemár :)

2009. nov. 3. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem hiszed, hát nem hiszed, magánügy. A probléma inkább az, amit a kérdésedben feltettél. Lopsz és ezzel még dicsekszel is? Gratulálok neked is és a kedves nevelőidnek.
2009. nov. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1.Madarat tolláról, embert barátjáról (haverjáról, na :)


2. Nem mondtam, hogy van probléma.


3. a) Nem lopok.


3. b) Ha lopnék se dicskednék vele.


3. c) Tegyük fel loptam. Hol vannak a dicsekvő szavaim?


4. Köszönjük.

2009. nov. 4. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:
23:23-as vagyok. Iciri-picirit tévedtél. Aki a túrórudis haverjáról írt, az nem én voltam.
2009. nov. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Első pont visszavonva, sajnálom.
2009. nov. 7. 11:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!