Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illet volna a bátyámnak a...

Illet volna a bátyámnak a barátomat is megkérdezni?

Figyelt kérdés

Tegnap hárman voltunk kint, úgy volt csak én és a bátyám leszünk de végül a barátom is jött és maradt velünk egy darabig, mert buszra várt.

A bátyám egy adott ponton azt mondta, "Olyan meleg van, megyek veszek egy fagyit. Te kérsz?"

Nekem címezte a kérdést és persze nem kértem, de nem furcsa hogy a barátomat nem kérdezte meg? Ők egyidősek, persze a barátom is tud venni magának, de ez valahogy akkor is furcsa nekem.

Vagy ezt így tényleg illik?



2018. máj. 26. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem illem, hanem jóérzés kérdése. Kevés az info, pl. a barátod a bátyádnak is barátja volt-e, vagy csak most találkoztak először ? Persze, udvarias lett volna, ha így kérdi: "Ti kértek ?"
2018. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez volt a harmadik találkozásuk. Bátyám előtte sem viselkedett a legszebben vele...
2018. máj. 28. 17:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!