Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem szorgalmazzák...

Miért nem szorgalmazzák jobban a készpénz használatának megszüntetését?

Figyelt kérdés
Saját részről szerencsére a kiadásaim 90 %-át már bankkártyával vagy átutalással fizetem. Ennek ellnére sajnos sok helyen még csak készpénzt fogadnak el. Sajnos az a tapasztalatom, hogy ahol kizárólag készpénzt fogadnak el ott vagy nagy esély van arra, hogy becsapnak vagy a reklamáció nehezen intézhető. Azt látom, hogy a készpénz ma már a szürkegazdaság melegágya, emellett nagyon instabil is, könnyen és nyomtalanul ellopják. Kártyás tranzakciók után feljelentést is könnyebb tenni.
2018. máj. 15. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kártyán levő pénzzel nehezebb gazdálkodni, beosztani.
2018. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokkal drágább a banki pénzügyezés. Ha valakinek adni akarok 1 000 000 forintot, azt készpénzben ingyen oda tudom adni, de utalásnál egy vagyont levonnak érte.

A készpénz tárolása is ingyenes, a bankban havidíjjal vezetik a számlát.


Engem pont egy kártyás utalásnál húztak le, 3szor vonták le az összeget.

2018. máj. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert rengeteg vállalkozás egyszerűen nem tudna ezzel lépést tartani, az egyéni vállalkozásokró meg ne is beszéljünk. Azért ahhoz terminál kell, amit folyamatosan frissíteni kell, ilyen szabvány-olyan szabvány, a támogatás ezekhez kb. a zéróval vetekszik. És nemcsak a pénzmosó cégeknél van így... de pl. a személyi edzőket nem a fitnesztermek alkalmazzk jórészt... hát nincs mindenkinek tőkéje arra, hogy beszerezzen terminált.


A másik gondom nekem ezzel az, hogy szeretem, ha a kp-s fizetés ott van "vésztartalék" esetnek. Sajnos a technológia nem mindig megbízható. Múltkor pl. azt tapasztaltam egy Lidl-ben, hogy vmiért az OTP-s kártyáknál nem ment tovább a tranzakció... most akkor hagyja ott az ember az összes cuccot, amit megvett, és menjen el a másik közeli boltba? Mi van, ha az már nincs nyitva mondjuk? Akkor menjen el még egyszer?


Vagy ha esetleg ellopják a kártyáját és az iratait vkinek, akkor addig ne legyen egyáltalán hozzáférése semmi pénzhez és fizetési eszközhöz, amíg be nem caplat 2x a kormányablakhoz meg a bankhoz is, amihez lehet, hogy 3 szabadnapot ki kell vennie, csak azért, hogy enni tudjon magának venni?

2018. máj. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A kártyás fizetés persze sokkal egyszerűbb, viszont így mindent tudnak rólad. Mikor hol mennyit költesz. Én szeretném, ha ez a magánügyem lenne és nem adnák el a rólam szóló adatokat. Ilyen adatokkal dolgoznak a legnagyobb cégek és a kicsiknek nincs ilyenre pénzük..

Vannak olyan emberek, akiknek egyáltalán nincs lakossági folyószámlájuk, nem is kevesen. A folyószámla nyitás fenntartás, megszüntetés mind pénzbe kerül. Az átutalás szintén. Csak a bank jár jól. HA valaki meghal, a számláját is bonyolult megszüntetni, hagyaték, miegymás. Nem csak jó oldala van ennek az egésznek.

2018. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
máj. 30. 17:22 : Épp a bonyolultsága miatt éri meg. Pl.: A pénztárcádból elemelt 10e Ft-nak nyoma veszik. Ha ugyanezt a bankkártyádról emelik le, pontosan tudod hol és mikor történt.
2018. jún. 7. 19:58
 6/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A bank ennél többet nyúl le, az nem zavar?

Én is gyakrabban fizetek kártyával, mint kp-val , de engem zavar a bankok rettenetes kapzsisága.

2018. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni példa: nem volt nálam kp. Nem szoktam magamnál tartani csak egy bevásárló kocsiba való 100 ftost. Meghalt a terminál. Ott álltam hülyén. A másik amikor tankolni akartam, de nem vette a kartyam az envi automataja.
2018. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!