Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Bankkártya vagy készpénz...

Bankkártya vagy készpénz használata az ideálisabb?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Helyzetfüggő. A kategóriaválasztás szuperül sikerült.
2012. okt. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Én szívesebben használok bankkártyát. Egyrészt nem kell levennem pénzt, azaz nem fizetek érte, hogy megkapjam. Aztán, nincs az a rahedli apró, amit képtelen vagyok számontartani, és abból sincs probléma, ha nincs apróm, nincs olyan, hogy nem tudnak visszaadni, vagy rosszul adnak vissza. Azt is szeretem, hogy nem kell fogdosnom a pénzt, ami ki tudja, milyen emberek kezén jutott el hozzám. Na és mivel a pénzem java részét így a számlámon tartom, a csekkekkel sem kell postára rohangálnom, mert netbankont intézem, kényelmesen és gyorsan.

Hátránya igazából számomra annyi, hogy nem tudok mindenhol kártyával fizetni. Például zöldségesnél, kisebb boltokban, piacon, vagy például pizzarendelésnél (bár elvileg van olyan, amelyiknél lehet, de nálunk nem igazán találkoztam még ilyennel).

2012. okt. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem spórolj inkább , ne költs semmire.
2012. okt. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 glaslo1 ***** válasza:
8%
Kártyát Te Némó kapitány!!!!--PINt+írd a hátára!
2012. okt. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes mindhármat vegyesen használni. :)

Azért hármat, mert a netes átutalást is ajánlom, mint hasznos opciót.

Kártyás tranzakció jól jön a boltban, ahol az üzlet fizeti a tranzakciós költségeket. Internetes bankon ilyenkor szépen vissza tudod pörgetni bevásárlásaid statisztikáit is. A kártyával, számláról érdemes a mobilt is feltölteni, mert ez 24-órában bárhol az országban elérhető és bármelyik ismerősöd ki tudod vele segíteni, baj esetén. Sok helyen azonban egyáltalán nincs kártya elfogadás, pl. kisboltokban, kis cégeknél, piacokon, kisebb éttermekben, szórakozóhelyeken nem sokra mész vele. Vannak kifejezetten drága kártyás elfogadók, mint pl. a postán a csekkbefizetés, utalás, stb. Ilyen esetben a tranzakciós díjat Veled fizettetik meg, ezért itt csak készpénzzel érdemes. Van még néhány dolog, amiért az emberek a készpénzt szeretik, ezeket is érdemes mérlegelni:

- A készpénzt ha nem fosztanak ki fizikailag, akkor nem lehet elektronikusan levonni se állami hivatalnak, se hekkernek.

- A készpénzforgalmat nehéz lekövetni, így ha valami kényesebb dolgot vásárolsz, akkor ez a biztonságosabb. Előfordult egy USA-ban dolgozó ismerősömmel, hogy hazafele menet minden nap pár doboz sört vett egy multinál a szállásán lakó barátainak. Egész addig, míg egy állásinterjú alkalmával közölték vele; azért nem alkalmazzák, mert túl sokat sörözik.. Ettől persze itthon annyira nem félnék, de vannak nálam ijedősebb emberek. :)

- A számlán tartott pénz nem elég mobil, gyors magán ügyletek lebonyolítására alkalmatlan. Pl. kocsiddal összekoccantok valakivel és szeretnétek a helyszinen lerendezni az anyagiakat. A kártyával semmire se mentek, legfeljebb egy közeli automatához.

- A számlán tartott összeg kamata egy féléves lekötés esetén is vicc, főleg hogy ezt a szánalmas tréfát még meg is adóztatják. Ez nem ok az ott tartásra. Szerintem a pénz inflációja általában magasabb.

- Ha értékmegőrizni akarnak a mai helyzetben, befektetik aranyba, gyámántba, ritka fémbe, nyersanyagba és véletlen se bankban, vagy nyilvántartható, ismert helyen őrzik.


Azt javaslom, kísérletezd ki, mennyi pénzt érdemes a számládon tartani és csak ezt hagyd rajta.

Ha esetenként többet vettél ki, a bankfiókban általában ingyen vissza lehet rakni és máris van töltés a kártyádon.

Ha nem számlára kapod a bevételt (pl. bérleti díjnál, magán eladásnál általában készpénzt adnak), csak annyit tegyél a számládra, ami a multiknál és az internetes vásárlásoknál kellhet. De szerintem magad is gyorsan rájössz ezekre. :)

2012. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kérdezd meg Matolcsyt
2012. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

készpénz!!!

nemrég történt meg velünk az hogy anyukám kártyával akart fizetni bevásárlásért,és azt mondták nem fogadja el a kártyát a gép.Nem értettük miért.Ott kellett hagyni a vásárlást és üres kézzel mentünk haza.Másnap láttuk hogy 2szer levették az összeget mivel annyiszor próbáltuk meg a kártyafizetést.


Most meg se ételünk se pénzünk..jelenleg próbáljuk visszaszerezni a pénzt..

2012. okt. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem is beszélve arról, hogy angliában nemrég történt meg az eset, hogy valaki írt egy "ügyes" programot amit felcsempészett a mágnes csíkos kártyájára.

Reggel, bolt nyitásnál az elsők között fizetett. Ezzel bevitt egy kicsi kém programot a memóriába, ami ott elindul és figyeli a nap folyamán fizető ügyfelek kártya adatait és pin kódját.

A nap végefelé ismét be megy az illető egy másik programot tartalmazó kártyával, amivel fizet. A rajta levő kis kém program kiolvassa a memóriában egész nap gyüjtött kártya adatokat és a kárya mágnes csíkjára írja. Így hozzá jut a napi kártyák adataihoz. Ez megtörtént.


Sőt, sok évvel ezelőtt volt nekem bank kártyám a CIB-nél. Éppen akartam felvenni pénzt a bankban, mert kellett és azt mondták, valaki már felvette a kártyán lévőt, és mondtak egy pontos dátumot, hogy mikor. Az teljes biztonsággal kiderült, hogy mi nem vettünk fel aznap sem kártyával sem másképp pénzt, sőt nem is jártunk automata közelében, viszont a pénz hiányzott. Mentünk feljelentést tenni a rendőrségre. Folyt a nyomozás de semmi nem derült ki. A megnevezett automatában nem működött a kamera sem, mint mondták. Húzódott hónapokig a dolog, mire végül a CIB bevallotta, hogy korábban valamit nem vettek le a számlánkról, amit még hónapokkal korábban felvettünk és a pénz a kártyán maradt. Amikor rájöttek a saját hibájukra, akkor nem értesítettek minket tisztességesen, hogy ezt bizony elszúrták, hanem az összeget sutyiban beállították automatából történő pénz felvételnek, ami valójában akkor nem történt meg. Így akarták elkerülni a felelősségre vonást. Pedig ha értesítenek minket a tévedésről, akkor nem lett volna semmi gond belőle és mi is elkerültünk volna egy csomó kellemetlenséget. Végül a pénz nem tűnt el, de bosszantó kellemetlenségeken kellett végig mennünk.


Ennyi erővel bármit meg tudnak csinálni ha nem készpénz van nálunk, hanem virtuálisan kezeljük a pénzünket.


Sohasem bíznék meg az ilyen rendszerekben. Nem azért mert nem ismerném a számítástechnikát, hanem azért mert nagyon is jól átlátom a vele kapcsolatos visszaélés lehetőségeit, még ha nem is pontos részleteiben de tudom, hogy nem megbízható, mint az a leírt példákból is kiderül.


Persze ezzel együtt lehet használni, de akkor bele kell kalkulálni az egyenleg vesztés lehetőségét is.

Tudom, a sarkon a papír pénzt is elvehetik tőlem, de azt én nem tudtam akkor megvédeni. Itt meg olyanban kellene megbíznom, ami tényleg relatív könnyen befolyásolható megváltoztatható mert csak adatok módosításáról, másolásáról, megduplázásáról van szó.

2012. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
92%
Inkább készpénz a bankártyaszámmal visszaélhetnek
2012. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!