Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A barátnőm áruló? Megszakítsam...

A barátnőm áruló? Megszakítsam vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

15 éve a legjobb barátnőm volt egy lány,egymásnál ettünk,ittunk,aludtunk---én roma lány vagyok,ő magyar...erre kiírt a minap egy cigány ellenes dumát az iwiw üzenőfalra....személyes sértésnek vettem....

lehet ő nem is igaz barát--azt mondta h nem rám értette,,,,


2010. jún. 10. 19:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Az kérdező utolsó hozzászólásával maximálisan egyet értek, szerintem beszéld át vele a témát. Nekem is volt nem kevés konfliktusom kisebbségiekkel, de nem azért volt bajom velük mert cigányok hanem, mert f*szfejek voltak, nem a származása miatt fogom gyalázni őket azt dobta a gép. Milyen lenne már valakivel kötekedek azt benyögném te mocskos cigány, amikor ennek köze nincs a konfliktushoz.

ÉS igen a cigányságnak is van kultúrája, amit érdemes ápolni. A társadalmi integráció nem azonos identitásunk feladásával.

2010. jún. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Pontosan ellenkezőleg, nem áruló, hanem igazi barátnő.


Nézz szembe azzal, hogy a cigányság túlnyomó többségénél olyan magatartás mintákat preferál a cigány közösség, ami a befogadó társadalomban nem elfogadott - csóresz, balhé, stb.

A barátnődnek rossz a véleménye a cigányokról, ennek ellenére elfogad, sőt szeret téged, hosszú ideje. Belegondoltál, hogy mennyi támadást kellett ez idő alatt elviselnie csak azért, mert kitartott melletted?


A másik, ami fontos: te magad is megkülönböztetted a roma és a cigány kifejezést. Ezen is gondolkodj el.

2010. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Van egy cigány barátom, aki néha így fortyan fel az említett ősemberek miatt: "Mocskos szégyenei ennek a világnak!" - az ő stílusában meg külön hattalmas :)


Javasolnám az ork gyűjtőnevet, az jó rövid. A "büdös cigány" ugyanúgy, mint a "büdös magyar" vagy a "büdös ember", azt kell(-ene) jelentse, hogy ő lenni kellemetlen szagú példány. Az, hogy a magyar nép túlnyomó többségének gondjai vannak a szövegértelmezéssel (ennek következtében a kerek gondolkodással is), és nehezükre esik tárgyilagosan fogalmazni, amikor arccal nem tudnak rásegíteni, az már más lapra tartozik.

2010. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Én nagyon nem szeretem a cigányokat, DE van 2 munkatársnőm, akikért tűzbe tenném a kezem.

Nehéz lehet neki, ha téged szeret, de a kötekedő alakok meg jól fel tudják b.szni az ember agyát. (abból sajnos több van)

Nem olvastam el mindent, így lehet valmi infórol kimaradok, de nézd el neki!

2010. jún. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ezt tette veled a barátnőd. Megértem, hogy rosszul esett. Nem mondom, hogy szakítsd meg vele a kapcsolatot, de én biztos távolságtartóbb lennék vele ezek után. Mondhatja, hogy "nem rád értette" (nyilván így is van), de az irántad való szolidaritásból akkor sem tehet ilyet!!!!!!


Hasonló szitu: volt egy pasim, aki meg azt hangoztatta, hogy "a férfiak okosabbak, mint a nők". Mikor vitatkozni kezdtem vele, elintézett annyival, hogy nem rám értette. Hát én nem voltam hajlandó ezt a választ elfogadni, és éppen egy olyasmi szitut meséltem el neki analógiaként, mint a tiéd. Persze ez se hatotta meg... szét is mentünk nemsokára.


Szerintem egyszerűen ilyet nem tehet az ember. Esetleg beszélj még egyszer a barátnőddel, de ha tényleg úgy vélekedik a cigányokról, akkor érdemes elgondolkodni a kapcsolatotokon. Mert nem valószínű, hogy meg fog változni a véleménye.

2010. aug. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!