Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A barátnőm áruló? Megszakítsam...

A barátnőm áruló? Megszakítsam vele a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

15 éve a legjobb barátnőm volt egy lány,egymásnál ettünk,ittunk,aludtunk---én roma lány vagyok,ő magyar...erre kiírt a minap egy cigány ellenes dumát az iwiw üzenőfalra....személyes sértésnek vettem....

lehet ő nem is igaz barát--azt mondta h nem rám értette,,,,


2010. jún. 10. 19:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
5%

Hmmm... Én is szoktam cigányellenes cuccokat kirakni iwiwre, büdöscigányozni, stb. És van egy cigány barátnőm. Amikor a húgomat az iskolában megverték a cigányok, akkor nagyon ideges voltam, és rendesen osztottam őket, utána meg szidtam a fajtájukat. Megmondtam, hogy ne vegye magára, nem rá gondoltam. És ő meg is értette, hogy nem vele van bajom. Hanem az átlagos cigányokkal (tudod, akik belekötnek a magyarokba, nem dolgoznak, szülnek 6-10 pulyát a segélyért, stb). Hidd el, nem rád értette. :) Akkor lett volna személyes sértés, ha azt írja: "XY (ide a neved, te büdös, koszos cigány! Dögöljél meg!". Nyugi. Ha eddig szeretett akkor valószínűleg most is szeret. Beszéljétek meg és hidd el neki. Sok sikert csajszi. :)

15/l

2010. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Konkrétan arról volt szó,hogy mi lesz ha több roma lesz a népszarulaz szerint 20 év múlva mint most van?Erre ő kiírta,hogy akkor a romák miből kapnak segélyt,ha nem lesznek adófizető polgárok?Mellékesen 16 éven volt az első mka helyem,azóta dolgozol kissebb megszakításokkal.Mka mellett érettségiztünk és most is járok esti felsőfokú szakképzésre.
2010. jún. 10. 19:42
 13/25 A kérdező kommentje:
bocs a helyesírásért,csak gyorsan írtam:P
2010. jún. 10. 19:43
 14/25 anonim ***** válasza:

Szerintem nem volt szép dolog tőle....főleg, hogy ezzel villogjon. Én legalábbis nem írnám ki...pláne, ha a legjobb barátnőmről lenne szó.

Főleg ezzel villogni....de mivel régóta vagytok nagyon jóban én a helyedben megpróbálnám megbeszélni vele, hogy neked ez rosszul esik, akármennyire nem rád értette és, hogy szeretnéd, hogy ha nem lenne ilyen többé.

Ha ezután működik, akkor örülj neki. Ha nem, akkor ennyi volt, nem kell próbálkozni egy álbarátság élesztgetésével...


"Ne játsszuk meg azt, ami nincs!"

2010. jún. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Végülis kétféleképpen is lehet nézni a dolgot. Egyrészt tényleg szánalmas, ha valaki (főleg kis tizenéveseknél) csak úgy cigányozik, mert azt hiszi, hogy az menő meg divat. (Nem tudom, hogy az ő esetében így van-e.) Másrészt 15 éves koromban már én is kapcsolatba kerültem a cigányságnak azzal a részével, akik miatt örökké előítéleteim lesznek velük szemben. De azért a hangemberkedésre ez sem ok.

Abban tényleg lehet valami, hogy ezt nem kell magadra venned. Ha eddig igazán jó barátok voltatok, akkor az ő véleménye a cigányokról nem szabad, hogy befolyásolja a barátságotokat, pont azért, mert a legtöbb ember nem egy az egyben utálja az összes cigányt, hanem csak azokat, akikről messziről lerí, hogy agresszívak, lopnak, mocskosak stb. Ha ő tudja, hogy te nem ilyen vagy, akkor nincs gond.

2010. jún. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Szerintem ez nem így van......én sem parasztoztam soha....nem zsidóztam,nem négereztem..stb

Pláne ha van egy mondjuk néger barátom....

Én kiállok a barátaimért.

Szerintem igen is rosszul esik egy pl.négernek,ha néger ellenes dolgokat hall---és nem lehet elintézni azzal,hogy nem rád értettem.

Akkor kire??????

2010. jún. 10. 19:53
 17/25 anonim ***** válasza:
Teljesen igazad van, kérdező. Egyébként eleve szánalmas iwiw-üzenőfalra gyalázkodó szövegeket kiírni. Főleg úgy, hogy szociológiát tanul... szociológusoknak segíteni kellene a romaproblémán, nem szítani a gyűlöletet. Teljesen érthetetlen a barátnőd viselkedése. Ülj le vele, és mondd meg neki, hogy részletesen fejtse ki, miért csinálta, és kérdd meg, legközelebb ne csinálja, mert neked rosszul esik. Ha ezt nem értené meg, és megsértődne rajta, illetve ha nem adna normális választ a kérdésre, akkor elgondolkodnék rajta erősen, hogy kell-e ilyen barát, bár az elmúlt 15 év azért sokat nyom a latba. Viszont ha tényleg ci.gánygyűlöletből írta, de megbánta, és megígéri, hogy többet nem csinál ilyet, akkor szerintem bocsáss meg neki.
2010. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
De most az a baj, hogy megjegyezte, hogy gáz, ami a statisztikákból következik és ha maradnak a mostani tendenciák, akkor összeomlás lesz, meg ilyesmi? Ez volt a cigányellenes kijelentés? Mert eddig ennyit köhögtél ki!
2010. jún. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szerintem kedves kérdező túlérzékeny vagy és igazsságtalan a barátnőddel szemben. Érdekes hogy mindenki egyből őt szidja, de talán neked is el kellene gondolkodnod, hogy 15 év után egy iwiw kiírás miatt készülsz feladni a barátságotokat anélkül hogy komolyabban belegondolnál egyáltalán az egészbe. Már bocsánat, de ez szerintem a részedről sem tiszta így. Nem adod meg az ártatlanság védelmét még annak az embernek sem aki "15 éve a legjobb barátnőm volt egy lány,egymásnál ettünk,ittunk,aludtunk", hanem ahogy a kommentjeidből kiderül máris habzó szájjal gyalázod őt. Elhiszem hogy sért a megjegyzés, de gondolkodj el kicsit. Nekem is van cigány származású osztálytársam, ráadásul Miskolci vagyok és a számozott utcákkal szemben lakom, szóval volt már tapasztalatom azzal az igazán brutálisan ostoba és undorító cigány réteggel, akikről a nagy többség beszél. És ha róluk volt szó simán gyaláztam őket a cigány osztálytársam jelenlétében, neki pedig nem esett rosszul. Mert nagyon jól tudja, hogy már annyira közénk valónak érezzük, hogy eszünkbe sem jut, hogy ő is cigány. Magától értetődő, hogy nem rá vonatkozik amit beszélünk.

Amit pedig a barátnőd kiírt, szerintem nem cigányellenes kijelentés, hanem tény. Tudom, hogy sok kivétel van, de az országnak akkor is nagy problémát jelent a rengeteg segélyből élő ember akiknek meg sem fordul a fejében hogy dolgozzanak, vagy beilleszkedjenek a társadalomba. Ha ilyen ütemben nő ennek a rétegnek a száma, mint eddig, az valóban komoly problémát eredményezhet. Szóval mielőtt elítéled a barátnődet szerintem gondold át ezeket.

2010. jún. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Nézd,nekem ezzel pont az a problémám,hogy ha normálisan beilleszkedik a társadalomba,akkor elvárják,hogy te tagadd meg a fajodat,mert téged már befogadtunk,magyarnak tartunk,nyugodtan lehet előtted gyalázni a mocskos fajtádat.Kikérem magamnak.Roma vagyok és nem értek azzal egyet,hogy aki beilleszkedett,az nyugodtan érten egyet a gyalázókkal.Vannak rendes emberek és vannak rosszak.Magyarban,romában,zsidóban,négerben.Én íg ygondolom.
2010. jún. 11. 00:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!