Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 20-as,30-as lányok! Hogyan...

20-as,30-as lányok! Hogyan köszöntök egy 40-50 év körülinek, vagy kicsit 50 felettinek, ha ő hellot meg sziát köszön nektek? Mi a bunkóság, ha visszategezed vagy ha jónapotozod és magázod, annak ellenére, hogy ő tegez?

Figyelt kérdés
Kezdek összeismerkedni a szomszédokkal, aki nem velem egykorú, hanem jópár 10 évvel idősebb, nem tudom, mit köszönjek neki. Én azon az elven vagyok, hogy mindenképp köszönni kell és hát hol ezt mondok, hol azt. Eléggé módos emberkék egyébként, de jófejnek tűnnek.
2010. jún. 8. 17:47
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Igen, udvarias voltál! 24 éves felnőttkorú, anyuka vagy. A húgod 14 éves, gyermekkorú. Az ő pedagógusa, nem a te pedagógusod. Neked ugyan olyan felnőtt, mint bármelyik másik. Ha letegez, te is visszategezheted. Ez a magyar protokoll. Nem kell megijedni tőle.

Nem vagy gyerek, nyugi!

2010. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Oké. :))) Köszönöm szépen az összes választ, számomra mindegyik hasznos (volt).
2010. jún. 13. 21:09
 23/23 anonim ***** válasza:

32 éves nő vagyok. A protokollban a LEtegezés nem igazán létezik, maximum a már említett 70 év körüli és a 18 éves esete. Olyan viszont nincs, hogy az 50-60 éves csakúgy LEtegez egy 18 év fölöttit. Vissza lehet tegezni, vagy megkérdezni, hogyan szólíthatod, és ha elvárja, hogy Te magázd, míg ő tegez, akkor nyugodtan mondd meg, hogy ez így Téged zavar és inkább maradjon ő is a magázódásnál.

Ha ezen megsértődik, akkor az az ő problémája. Miért akarja belekényszeríteni a másik felnőtt embert egy egyenlőtlen kommunikációs helyzetbe?!! Nem vagy a cselédje, hogy köteles legyél ezt eltűrni, főleg ha még zavar is az egész szituáció. A cseléd szót nem véletlenül használom, annak ugyanis, ha valaki LEtegez egy másik személyt, úgy, hogy utána elvárja, hogy az illető őt továbbra is magázza vagy legalábbis nem szól azonnal, hogy tegezd nyugodtan Te is őt, a neve cselédpertu. Mert régen a cselédnek sosem volt szabad visszategezni az urát/úrnőjét. Másik neve a jelenségnek: csendőrpertu.


Nekem az a tapasztalatom, hogy a nagyon nagy egójú emberek alkalmazzák manapság a cselédpertut, akik sajnos legtöbbször tanulatlanok is, és ezzel kompenzálják valamiféle kisebbrendűségi érzésüket. Ugyanígy ők mondják, hogy bunkó, aki visszategezni merészeli őket. Egyszerűen lenézik a fiatalabbakat.

Én huszas éveimben eltűrtem mindig, ha letegeztek, nem szóltam érte, Önöztem az említett ötveneseket, de miután visszaéltek a helyzetükkel és jópáran felhatalmazva érezték magukat a lekezelésemre pl. lásd uszodai kabinosnő aki minden ok nélkül rendszeresen úgy beszélt velem mint aki a hátsó feléből rántott elő, valósággal kipécézett, így mára vége "a jóvilágnak"! De nem ő volt egyetlen, se szeri se száma. Ma is visszategeztem egy hatvan körüli férfit,aki megkérdezte tőlem a buszmegállóban, hogy "Bocs, nem tudod hova megy ez a busz?" Egy férfitól amúgy duplán is durva, ha letegez egy hölgyet.

2011. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!