Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 20-as,30-as lányok! Hogyan...

20-as,30-as lányok! Hogyan köszöntök egy 40-50 év körülinek, vagy kicsit 50 felettinek, ha ő hellot meg sziát köszön nektek? Mi a bunkóság, ha visszategezed vagy ha jónapotozod és magázod, annak ellenére, hogy ő tegez?

Figyelt kérdés
Kezdek összeismerkedni a szomszédokkal, aki nem velem egykorú, hanem jópár 10 évvel idősebb, nem tudom, mit köszönjek neki. Én azon az elven vagyok, hogy mindenképp köszönni kell és hát hol ezt mondok, hol azt. Eléggé módos emberkék egyébként, de jófejnek tűnnek.
2010. jún. 8. 17:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
Ha ő képes hozzádvágni egy hellót, akkor te is tedd ugyanazt. Vagy mindketten a magázó formát használjátok, vagy a tegezőt. Legalábbis szerintem a tisztelet így kívánja meg.
2010. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
67%
Én 25leszek és ha hellot köszönne akkor én nem mernék vissza sziázni alapból. Jó napot vagy hasonló. Ha nagyon nem tudod akkor kérdezd meg!:)
2010. jún. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Magázd, amíg nem mondja, hogy tegezheted.
2010. jún. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Hű, hát eléggé megoszlanak a véleménxek. :) Aki válaszol, odaírná, hogy hány éves? Lehet, úgy kellett volna kérdeznem, hogy ez a korosztály mit vár el...
2010. jún. 8. 18:16
 5/23 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Ha lehelloznak, akkor én is vissza ugyanezt. Egy felnőtt nőt ne tegezzenek le, vagy ha mégis, ne legyenek felháborodva, ha visszategezik.

Jó, persze, nem vagyok olyan túl idős, de itt a főiskolán ez járja...

2010. jún. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
18:26 --> 21 éves
2010. jún. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Én is össze-vissza köszöngetek,ezért megvárom mindig hogy köszönjön,és ha hello-t mond,én is ugyanúgy köszönök:)30/N
2010. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

A heló NEM tegezés, azzal mindenképpen visszaköszönhetsz.

De az illemszabályok szerint az idösebb dönti el, hogy tegezödjenek-e: ha ö tegez, akkor azzal feljogosit arra, hogy visszategezd, kivéve ha pl. az idösebb 60 felett van, te meg 20 alatt - mert ilyenkor már akkora a korkülönbség, hogy megengedhetö, hogy egyoldalúan tegezzen.


Egyébként sok 50 körüli ember nem tulajdonit akkora jelentöséget a magázásnak, különösen szomszédok, munkatársak, stb esetében.


53/N

2010. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
A hellót vehetik tegezésnek, akkor már inkább "üdv"
2010. jún. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Én sosem tegezek le kapásból senkit. 20 éves vagyok. Kb 35-ös korosztályig (persze ránézésre), ha valaki hellozik, akkor én is hellozok, de annál följebb, ha valaki sziát köszön, én akkor is csókolomozok, vagy jónapotozok... Ha nem tetszik neki, majd szól... :) Engem úgy neveltek, hogy az ennyivel idősebbek, ha le is tegeznek, én ezt nem feltétlenül tehetem meg! Pl párom anyja is 42 éves, tegez engem, de én magázom, mivel még nem szólt, hogy tegezhetem... Majd tegezem, ha azt mondja! :) Szomszédokkal sincs ez másként :)
2010. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!