Ma hallottam egy esetet, ami egy kicsit megdöbbentett: egy 70 évnél idősebb ember panaszkodott azon, hogy az unokája (tegezik egymást) szimplán sziával köszön neki, és azt mondta, hogy ez mekkora neveletlenség, csak simán ennyit mondani. Az unokájának nem mondja meg, nem kéri meg, csak én hallom, ahogy panaszkodik.
Szerintetek jogos? Tényleg bunkóság?
2011. okt. 15. 18:15
1/8 anonim válasza:
Folyamatosan változnak a szokások, régen még divat volt a kézcsók, ma már inkább taszító. Ha amúgy az unokája tiszteli, kedveli, akkor szerintem nem bunkóság...
2011. okt. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Amennyiben tegezhetik egymást, nem bunkóság. Jó napotot, jó reggeltet, jó estét KÍVÁNOK-ot lehet tegeződő viszonyban is, de nem családtaggal. Amikor valakivel tegeződsz, de nem vagy vele napi kapcsolatban, sem rokon. Csá mutter, adj pénzt lenne bunkó! :)Csókolom és variánsai sem illendő, ha tegeződünk.
Kedves Nagymama, kedves..., még jó lehet. Maónika Kedves!! :D
2011. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
Nem bunkóság, de valóban nem illik bárkinek egy szimpla sziával köszönni. Egy régimódi nagyapának például tipikusan nem. Legalább egy "Szervusz, nagyapa!" nem árt ilyen esetben. Persze ehhez kellően intelligens és illemtudó unoka kéne, de ma már az emberek nagy része az alapvető illemszabályokat sem ismeri sajnos.
2011. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 rémuralom válasza:
Nem a sziával van a nagypapának baja, hanem azzal, hogy csak úgy odaveti azt a sziát. Legalább annyit mellétehetne, hogy nagypapa. Mennyivel másképp hangzik a személyre szóló "szia, nagypapa" (ill. a konkrét esettől elvonatkoztatva is sokkal jobban esik, ha.pl. a nevünket odateszik a szia mellé), mint egy személytelen "szia".
2011. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Az idősek meg már nem tudnak nagy unatkozásukban kit szidni .Ha az utcán meglátnak egy fiatalt mindjárt rákezdik hogy a mai fiatalok nem tudják hogy kell öltözködni, viselkedni .Olyat is hallottam hogy egy idős néni kint állt a ház előtt elment előtte egy fiatal gyerek akit abszolút nem ismert de elvárta hogy köszönjön neki .Visszatérve a kérdésre nem bunkóság .Minden mondatába tegye oda nagymama / nagypapa?Tőle meg az bunkóság hogy nem az unokájának mondja el hogy ezzel baja van hanem mindenki másnak panaszkodik erről.
2011. okt. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Én mindenkinek sziával szoktam, de az egyik osztálytársamnak, akivel heti 1 szót, ha váltok és a nagypapámnak teljesen máshogy. :)
2011. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 TheAnonymus11. válasza:
nem
2011. okt. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
8/8 bánomisén válasza:
Amikor kicsi voltam, az apai nagymamámnak csókolomot köszöntem. Amikor kamasz lettem, akkor átváltottam sziára, hiszen a családban minden korombéli kamasz így köszönt neki. Egyszerűen tudomásul vette, szóba sem került, sőt, azóta sem derült ki az, hogy panaszkodott volna miatta.
Ha viszont a nagypapát zavarja, akkor beszélje ezt meg a szülőkkel panaszkodás helyett.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!