Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 20-as,30-as lányok! Hogyan...

20-as,30-as lányok! Hogyan köszöntök egy 40-50 év körülinek, vagy kicsit 50 felettinek, ha ő hellot meg sziát köszön nektek? Mi a bunkóság, ha visszategezed vagy ha jónapotozod és magázod, annak ellenére, hogy ő tegez?

Figyelt kérdés
Kezdek összeismerkedni a szomszédokkal, aki nem velem egykorú, hanem jópár 10 évvel idősebb, nem tudom, mit köszönjek neki. Én azon az elven vagyok, hogy mindenképp köszönni kell és hát hol ezt mondok, hol azt. Eléggé módos emberkék egyébként, de jófejnek tűnnek.
2010. jún. 8. 17:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ha valaki mar 40-50 eves, majdnem dupla annyi, mint en. Nem fogom letegezni, a szulom is lehetne. Az egy dolog, hogy o hellozik, o az idosebb...lehet, hogy csak kozvetlen akar lenni. En a helyedben tuti, hogy nem koszonnek hellot, bunkosagnak tartom...ha a masik oldalrol nezed, adott egy 50-es ferfi, aki csak kozvetlen akar lenni, tudja, hogy korban akar a gyereke is lehetnel, miert ne koszonhetne sziat? De hogy ot visszategezni csak ugy nem lehet. O neki kell felajanlani a tegezest, mert o az idosebb. Ha szoba alltok egyszer es beszelgettek, eszreveszi, hogy magazod, aztan ha ez zavarja, akkor majd megengedi, hogy tegezd.
2010. jún. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
23/N voltam.
2010. jún. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Én is ilyen köszöngetős vagyok, és idősebb embereknek mindig jó napottal, szép napottal, szép jó napottal, estével reggellel stb. köszönök, Van aki azt mondja, jaaj tegezz nyugodtan, van aki nem, van aki valami kisebb beszélgetés után mondja, hogy tegezhetsz nyugodtan, ha idősbb az illető nehezen áll rá a szám, de a Szép jó napot kívánok, mindigudvarias és kedves, kétes esetekben is. (Nagyo sok öreg ember nem szereti, ha Csókolomozzák, így amíg őket se ismered, nekik is a jó napot és hasonló formái járnak.) Legalábbis szerintem. ;)

22/L

2010. jún. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Várjatok... :) De ha én lejónapotozom őket, akkor meg ők köszönnek nekem csókolomot! :D Ez esetben, ha helloznak (ha ők köszönnek előre, akkor ezt mondják, ha én a jónapotot, akkor csókolom), akkor már mehet részemről is a hello vagy a szia? :)
2010. jún. 10. 17:51
 15/23 A kérdező kommentje:
egyébként 24 éves anyuka vagyok :P
2010. jún. 10. 17:52
 16/23 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlenül így van... Felénk az illem szerint ezt úgy tanították, hogy az idősebbek letegezhetnek, ugyanakkor nekünk fiatalabbaknak nem illik rögtön visszategezni. Ettől függetlenül lehet hogy ő megkér, hogy sziázz nyugodtan, nekem is volt olyan szomszédom, aki rám szólt, hogy ne jó napotozzak már! :) Attól hogy te magázva köszönsz, egyáltalán nem biztos hogy ő is így fog visszaköszönni, sőt... Sokan vannak, akiket úgy neveltek, hogy a tiszteletet meg kell adni ebben az esetben is, és magázódva közeledni, akkor is ha 40 év van köztük, de alapjáraton nem ez a jellemző... Ha az illetőt már nem korodbelinek ítéled meg, gondolok itt pl a 35-40+ korosztályra, akkor ott már illik megadni a tiszteletet és nem vissza sziázni. Ez alatt, szerintem nyugodtan! Attól ő még valószínűleg tegezni fog!

Ez ugyanolyan, mintha egy kisgyerek csókolomot köszönne neked, és te visszasziázol... Megkérheted, hogy tegezzen nyugodtan, de attól mert ő így köszönt neked, te még nem fogod magázni!

2010. jún. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Na meg az elfeledett Joker, a jó öreg adj' Isten!
2010. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

válasz megírásának időpontja: 06-08 17:58

Én is 24éves anyuka vagyok.2hónapos babával.S tök rossz hogy a 15évesek meg csokolomoznak ha megyünk sétálni.Mindig mondom is nekik hogy tegezzenek:)

2010. jún. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

A protokoll szerint ha egy felnőttkorút letegez akár egy 50 éves, akkor a felnőttkorú visszategezheti. Kivételt képez a nagyon fiatal felnőttkorú és a nagyon idős párosítás. Pl 18 éves egy 70 évessel

Udvariatlan, ha egy 50 éves ember letegez egy 24 éves anyukát ismerettség nélkül. Ha ilyen előfordul és nem akarsz tegeződni, akkor távolságtartóan Önözd csak nyugodtan. Majd észreveszi magát.

Ha egy 29 éves nőt letegez egy 60 éves férfi, az szintén neveletlenség, de ez esetben is vissza lehet őt tegezni. Mindig a nő ajánlja fel a tegeződést egy férfinak. Ha nagyon idős a férfi, akkor lehet fordítva is, bár általában a nagyon idős férfiak még tudják az illemet és nem tegeznek le.

Az eredeti kérdésre a válsz: ha letegez egy 50 éves akkor visszategezem. Ha nem szimpatikus, akkor Önözök célzásképpen. Ha erre sem reagál, akkor volt már olyan, hogy megkérdeztem, hogy tegeződtünk-e.

Nem szabad szívbajosnak lenni. 20 30-as nő felnőtt ember, nem taknyos kölyök.

2010. jún. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ. De van mégegy szitu. :) A húgomnál 10 évvel idősebb vagyok, elég sokat szoktam a tanáraival közös programot csinálni (tulajdonképpen van egy közös ismeretségünk, akik ha kertipartizni szoktak, akkor meghívják őket is meg minket is. Olyan 40-50-esek ők is. Mindig jónapotozom őket, ők meg mindig sziáznak és nagyon közvetlen a kapcsolat, de nem vagyunk "puszi pajtik". Az jutott eszembe, hogy a tanárok alapból letegezik a náluk fiatalabbakat, én meg ugye a tanítványuk nővére vagyok, hát nem tudom, hogy jól tettem-e, de ma visszategeztem őket. :) Semmilyen negatív jelet nem láttam tőlük. Kicsit kellemetlen nekem erről beszélni velük, én nem szeretem a magázódást, de ez a hülye szokás, hogy a tiszteletet így kell megadni, hát igencsak bekavar nálam. Szerintem nem így kell megadni a tiszteletet, hanem normálisnak, kedvesnek kell lenni. Szóval kicsit fura volt, hogy úgy köszöntem, hogy sziasztok, de szerintem csak én éreztem magam furán. Ha nem mutatták semmi jelét, akkor nem baj, ugye? Bár nem hiszem, hogy odaálltak volna elém, hogy Te, mit tegezel már le... :) Mennyivel könnyebb az angoloknak... :D
2010. jún. 13. 18:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!