Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit lehet csinálni olyan...

Mit lehet csinálni olyan férfival, aki mindenáron étterme benne, de nincs tisztában az etikettel?

Figyelt kérdés

Étterembe lépéskor nyitja az ajtót és a nőt tudakolná be előszőr.

Elsétál 4 pincér mellett egy köszönéssel és tolja a nőt, hogy menjen már egy asztalhoz.

A pincér hátulról kiabálja oda hogy melyik asztalhoz ülj, majd mikor odaér melléd megkérdezi hogy a kabátod jó lesz itt, vagy elvigye.

Annyi megy neki, hogy ő rendel és ő fizet.


Olyan kínos volt.

De már megint ilyen helyre menne.

Én is bizonytalan vagyok ezekben, de ez vér ciki volt és neki fel sem tűnt, szerintem.


2018. febr. 9. 08:31
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Kedves segítőkész válaszoló", képzeld el hogy átolvastam.

Hallottál-e már arról, hogy az agyunk korrigálja a hibákat, így sokszor fel sem tűnik a hiba. Mivel az agy célja hogy megértse pl az írott szöveget.

2018. febr. 9. 13:37
 12/16 hollófernyiges ***** válasza:
58%

Biztosan én vagyok a tajparaszt, de nem értem a problémát.

-ez az étterembe férfi megy először szabály már rém elavult. Kocsmákba még elmegy, de étteremben manapság azért nem igazán fenyeget az a veszély, hogy odabent tömegverekedés van és belépve hozzád vágnak egy asztalt.

- 4 pincér mellett elhaladva te négyszer mantrázod végig, hogy jó napot kívánok, jó napot kívánok?

- tény hogy nem szoktam olyan étterembe járni, ahol a bejáratnál külön pincér fogad és lesegíti a kabátodat, de az éttermek többségénél te választasz asztalt

2018. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valami ilyesmi választ vártam.
2018. febr. 9. 13:47
 14/16 anonim ***** válasza:
22%

A 12-es, magát tajparasztnak becéző válaszoló aszondja-hogy-aszongya: a szabály már rég elavult és nem fognak hozzád vágni egy asztalt.

A furcsa ebben, hogy ez igaz is... de a szabály nem attól szabály, hogy régi vagy elavult és attól sem, hogy tudatlannak is meg kell értenie... Ma már van nájlon és rozsdamentes késünk is, halat mégsem szabad késsel enni.

Tehát ha az illemszabály azt mondja, hogy vendéglőbe a férfi lép be először, akkor tegye úgy még a Ritz-ben is.

2018. febr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 hollófernyiges ***** válasza:
82%
Értem, szóval akkor a lányok nem mehetnek egyedül a diszkóba csak az anyjukkal vagy egy gardedámmal; a fiúk nem szólíthatják meg őket csak úgy, csak ha valaki bemutatja őt neki és természetesen az esküvőig soha nem maradhat egyedül még a jegyespár sem. A hagyomány az hagyomány, jut eszembe utána kellene néznem, mit ildomos felvenni boszorkányégetéshez :)
2018. febr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha ez téged zavar, akkor bizony félre kell tenni azt, hogy tojsz attól, hogy besértődik, és igenis elmondani, hogy "szívesen töltök veled együtt időt, de múltkor kicsit kínosan éreztem magam, mert nem tartottál be pár alapvető illemszabályt".
2018. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!