Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell az időseket mindená...

Miért kell az időseket mindenáron tisztelniük a fiataloknak?

Figyelt kérdés
Egy fiatalnak is ugyanúgy jár a tisztelet, az nem korfüggő. Nem véletlenül mondják, hogy tiszteletre méltó, vagy tiszteletet érdemel.
2010. márc. 2. 12:08
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A tiszteletet ki kell érdemelni, és azt nem a kor előrehaladtával lehet.
2010. márc. 2. 12:10
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenáron kell tisztelni őket, csak megbecsülni! Mi is leszünk idősek, öregek hidd el! Vannak nagyon kedves, értelmes jól szituált idős emberek. Le a kalappal előttük. Akik meg nem olyanok, azok meg fiatalabb korukban sem voltak azok.Én egyenrangúnak tartok időst, és fiatalt egyaránt. A fiatalokkal is ha megüti az ember a hangot, tudnak jó fejek is lenni. Mindenkornak meg van a maga kis lázadása, elfogadása, lázadása, stb. Nincs két egyforma ember, minthogy nincs egyforma természete sem.
2010. márc. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ! De szerintem egy fiatalt ugyanúgy kell megbecsülni is, mint egy időset. Sőt, a tisztelet és a megbecsülés, szerintem már születésétől jár az embernek!
2010. márc. 2. 12:36
 4/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Az előző kommentem ellentmond részben a kérdésnél kifejtett véleményemnek. Azt írtam, hogy a tiszteletet ki kell érdemelni. Nos, ez természetesen újszülött és kisgyerekekre nem vonatkozik, mert nekik alapból jár a tisztelet és a megbecsülés!
2010. márc. 2. 12:41
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Hülye vagy gyermekem, más a jelentése annak ha valakit tisztelsz,pl. valami miatt, ill. ha megadod neki a tiszteletet, pl. átadod a helyed a buszon az idősebbnek.
2010. márc. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább a türelem a lényeg. Türelmesebbnek kell lenni hozzájuk. Persze vannak esetek, amikor nekem is nehezen megy, mert nem lehet mindent ráfogni arra,hogy jól van, hát idős. Ilyenkor viszonylag normálisan kell az értésére adni, hogy álljon meg a menet.

Én pont múltkor állok a boltban a sorban egy db csokival, néni mögöttem, megpakolt kosárral. Megkérdezte,hogy magam elég engedném-e. Mondtam,hogy nem, mert dokihoz sietek (tényleg így volt), de gondoltam magamban, egyébként sem engedném, hisz neki tele volt a kosara. Erre elkezdett hőbörögni, mire egy csaj kettővel előttem beszólt, hogy persze, hogy siet, hiszen a nyugdíjasoknak annyi dolguk van. Igaza volt. Bár kicsit szebben is lehetett volna.

De nekem evidens,hogy bárhol átadom nekik a helyet, vagy ha látom,hogy mondjuk a boltban keres valamit, és nem találja, akkor segítek megkeresni. Nekem ennyi a tisztelet.

2010. márc. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
ha valakinek megadod a tiszteletet, azzal saját magadnak is kiérdemled. idősebbeknek alap, hogy megadod, ellenkező esetben a saját neveletlenségedről állítasz ki bizonyítványt. hidd el, ha Te leszel idősebb, Neked is jól fog esni!
2010. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%
Én csak azokat tisztelem akik megérdemlik. A kor csak egy állapot, és némelyik öreg szemtelen. Le lehet pontozni, ez az én véleményem.
2010. márc. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó Válaszoló! Veled értek tökéletesen egyet! Szerintem is a tiszteletet ki kell érdemelni, a kor miatt, nem jár automatikusan a tisztelet, azt ki kell érdemelni. Csak a kisbabák és gyerekek érdemelnek alapból tiszteletet!
2010. márc. 2. 18:16
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A kor nem érdem, csak állapot! Ezt szokták mondogatni az igazán jó fej idősebb rokonaim. Ők pl. nem várnak el tiszteletet csak a koruk miatt. Egyetértek velük.
2010. márc. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!