Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit lehet csinálni olyan...

Mit lehet csinálni olyan férfival, aki mindenáron étterme benne, de nincs tisztában az etikettel?

Figyelt kérdés

Étterembe lépéskor nyitja az ajtót és a nőt tudakolná be előszőr.

Elsétál 4 pincér mellett egy köszönéssel és tolja a nőt, hogy menjen már egy asztalhoz.

A pincér hátulról kiabálja oda hogy melyik asztalhoz ülj, majd mikor odaér melléd megkérdezi hogy a kabátod jó lesz itt, vagy elvigye.

Annyi megy neki, hogy ő rendel és ő fizet.


Olyan kínos volt.

De már megint ilyen helyre menne.

Én is bizonytalan vagyok ezekben, de ez vér ciki volt és neki fel sem tűnt, szerintem.


2018. febr. 9. 08:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Igen, étterme benne és a nőt tudakolná.

Ez mit jelent?

2018. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

nőt tuszkolá be először


Bocsánat átírta a telefonom

2018. febr. 9. 09:17
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Csak annyit tehetsz, hogy fokozatosan megtanítod neki...
2018. febr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Ha a viselkedésetek, az illemről alkotott véleményetek ennyire különböző, akkor mit keresel mellette?

Vagy az a lényeg, hogy fizet?

2018. febr. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

Járjatok kitámasztós kocsmába, ott nincs ennyi baj.

Há' de gyere Bodri kutjááááááááám - na ezt a kérdést is letudakoltam benne ott hukkk

2018. febr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
44%

bocsáááánat az ötért - átírta a pálinkásüvegem

a pincér mit kiabál a vendég háta mögül?

2018. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

4# szerinted nem viselkedett kínosan?

Másrészt mondtam hogy én sem vagyok egy illemkönyv..

2018. febr. 9. 10:57
 8/16 A kérdező kommentje:
Másrészt az illemmel nem egyetérteni lehet szerintem, hanem vagy tudni, vagy nem.
2018. febr. 9. 11:01
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

4.# vagyok. Kérdező, lehet, hogy az illemről alkotott vélemény szerinted nincs: vagy tudja, vagy nem.

Szerintem viszont van és pont ezért írtam a fentieket. Neked van fogalmad róla (nyomokban, mert te sem vagy egy illemkönyv =idézet tőled).

Tudod az illemet, de nem alkalmazod, különben átolvastad volna a kérdésedet, mielőtt megosztod a világgal a tudakolós étterme benne kiabálós pincérest.

Ha tőlünk kérsz tanácsot. tisztelj meg azzal, hogy értelmesen kérdezel! A telefonod pedig eszköz, akarata nincs, te irányítod!

A kínos szituációról annyit: ha valóban kínosnak érezném,

azonnal elmentem volna az étteremből és a férfi életéből.

2018. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

a kérdés elég nehéz- ugyanis zavarosan leírod, hogy nem tud étteremben viselkedni - de nem ismerteted, miért kell neked vele menni? akkor hogy válaszoljunk arra, hogy "Mit lehet csinálni olyan férfival?"

azért így a homályban tapogatódzva, lehetőségek:

1) lelőni. 2)nem menni vele étterembe 3) megmondani neki, hogy illetlen, de tudni kell ehhez, nem fog változni egy felnőtt, csak ha ő is akar változni 4) abbahagyni az ökör gyakorizást

2018. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!