Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik megkínálni 16-17 éves...

Illik megkínálni 16-17 éves gyereket alkohollal illetve cigarettával?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 16:51
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a szülei is ott vannak, akkor először tőlük kérdezném meg, vagy ha tudom, hogy nem tiltják, akkor egy koccintás erejéig őt is megkínálnám. Cigivel csak akkor, (szülők előtt) ha tudom, hogy dohányzik, és a szülei is tudják, és nem tiltják.

Bár eleve nem nagyon szoktam cigivel kínálni senkit, mert aki dohányzik, annak általában úgy is van.

2010. máj. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha nekem lenne egy 17 éves gyerekem és megkinálnák egy pohár sörrel,vagy egy felessel nem néznék csúnyán .És szerintem kicsit nevetséges is ha egy 17 éves ember szüleit megkérdezik,hogy ihat e a kicsi fiacskájuk:)

És msot nem arról beszélek,hogy merev részegre kell innia bárkinek is magát,de ne legyünk már oylan álszentek hogy úgy gondoljuk 17 évesen senki nem ivott meg egy korso sört vagy egy pohár minőségi vörösbort..

Nálunk szokás a családban megkinálni a fiatalokat (én is megkinálom) ,akkor most én is hozzásegitem őket hogy a saját hányásukban az aluljáróban végezzék,ezek a "mai fiatalok"? természetesen fiatalabbaknál más a helyzet ,13-4-5 éveseket nem kinálok.

2010. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
csomóan tökéletesen hasznost választ adtak. a vonatkozó protokoll szerint 14 éves kortól lehet kínálgatni. jogilag meg arról van szó, h 18 éven alulit nem szolgálnak ki... ha valaki nem kér, akkor nem szabad erőltetni. sok tuskó-.-
2010. máj. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
illik há, ha nem fogadja el jol pofán kell csapni, nehogy már 16 évesen ne igyon, hová tart ez az ország?
2010. máj. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
Én biztos nem kínálnám meg, eleve csak üdítővel.
2010. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
Szerintem nem kell rászokniuk ilyen fiatalon az alkoholra, de ennek ellenére ha megkóstolja az belefér, mert rosszabb ha tiltva vannak teljesen, mert ha betöltik a 18-at nem fogják tudni hol a határ és mindent egyszerre akarnak majd megkóstolni. Vagyis a döntő többség ezt csinálja. Meg ha nyitottabbak vagyunk a gyerekkel(nem mondom, hogy le kell itatni de egy korty nem fog ártani neki ennyi idősen) ő is el fog nekünk mondani dolgokat. Én ezen a véleményen vagyok. Jobb ha megbízhatunk egymásban :)
2010. jún. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

Engem, mikor ünnepségben voltunk megkínáltak, és elfogadtam, miután anyámék engedélyezték, és semmi nem volt.

Sőt volt olyan is, hogy az egyik nagynénémmel ketten megittunk egy üveg bort XD De észre sem lehetett venni rajtunk.... Én csak mamám előtt nem iszom, mert tudom, hogy őt ez zavarná, ezért ha ő is ott van a társaságban anyámék csempésznek nekem egy-egy korty sört :P Na jó, ez utolsó kicsit túlzás, de nálunk engedett az ivás, mert tudják, hogy nem leszek hülye és nem iszom le magam

2010. jún. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Engem vagy 8 éves korom óta megkínálnak alkohollal. Sosem utasítottam vissza. De én csak 1 pohárral ittam, de ha akartam volna, ittam volna még...De nem vonz.
2010. jún. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!