Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik megkínálni 16-17 éves...

Illik megkínálni 16-17 éves gyereket alkohollal illetve cigarettával?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 16:51
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
11%
mer mér ne xd ennyi
2010. máj. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
8%
alkohollal igen,kis mennyiségben,úgymond "íze kedvéért". cigivel akkor,ha dohányzik.
2010. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem egy bizonyos határig alkohollal lehet kínálni. A merev tiltás nem fogja megakadályozni, hogy igyon, de ha nincs megtiltva, akkor nem is olyan "érdekes". Én pl. simán megengedem a 17 éves fiamnak, hogy alkalomadtán megigyon egy pohár sört, ha kell, meg is veszem neki, mivel otthon nincs alkohol tartva. Baja nem lesz tőle, megtanulja a kulturált alkoholfogyasztást (nem azért iszunk, hogy jól beb..szunk, hanem azért, mert pl. meleg van és jól esik egy pohár sör, vagy mert valamilyen alkalom van) és titkolnia sem kell. Hozzáteszem, sosem láttam még részegen - még spiccesen sem - bulizni nem jár, ha meg biliárdoznak a haverokkal, akkor sem iszik, mert neki ez nem "lázadás". Közben a korosztályának jó része négykézláb mászik haza a diszkóból. Akkor nem jobb engedéllyel innia egy pohár sört, mint suttyomban egy buliban lerészegedni? Azt viszont közöltem vele, hogy ha észreveszem, hogy cigizik, letépem a tökeit! Szerencsére utálja még a cigifüstöt is, úgyhogy jelenleg ez a veszély nem fenyeget. Mielőtt valaki megjegyezné, nem tökéletes a fiam, mert amúgy lusta, szemtelen tukó kamasz, tanulni utál, de a kérdés csak a piára és a cigire vonatkozott.
2010. máj. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Nem illik.
2010. máj. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Sajnos legtöbben ebben a korban már engedély nélkül is isznak. Leghelyesebb, ha mi legalább nem visszük ebben az irányban a fiatalokat. Inkább üditőt javasolnák.
2010. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
69%

hát ha velük egy idős vagy akkor igen, de ha idősebb vagy ak nem nagyon..:/

igazából az alkohol semmire sem joo!!

2010. máj. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
14%

Naná!

15F

2010. máj. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
62%

Nem illik.


Nekem jó volt, hogy világos volt annak idején, hogy ezek csak felnőtteknek megengedettek, csak azt nem értettem mai napig, hogy ami gyerekkoromban nem volt jó nekem, mitől lenne jó felnőtt koromban. A férjemmel azóta sem iszunk se alkoholt, nem is cigizünk, kávézni sem szoktunk - azt sem itattak velünk gyerekként.

2010. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem alkohollal nem szabad kínálni ennyi idős tinédzsert, mert az tudatmodósító és szerintem szabálysértés is vagy bűncselekmény. (ezt most nem tudom) Viszont meg lehet kérdezni, hogy "dohányzol?", ha igen a válasz, akkor felé nyújtod a nyitott dobozt és megkérded: "kérsz egy szálat?"
2010. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
22%
nem illik kötelező
2010. máj. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!