Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik megkínálni 16-17 éves...

Illik megkínálni 16-17 éves gyereket alkohollal illetve cigarettával?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 16:51
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem illik és a gyerek sem várhatja el. Kiskorú, ha inni akar, oldja meg maga, de én nem asszisztálnék ehhez azzal, hogy még kínálom. Maximum alkoholmentes sörrel kínálnám, ha valamilyen alkalom van. De egyébként még gyerek, ahogy Te is írtad, Kedves Kérdező, gyerek pedig ne igyon és ne dohányozzon! A törvény is tiltja és én etikailag is kifogásolnám.
2010. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
26%

Egyik haverom az ilyen kérdésekre mindig ezt a frappáns és osztatlan sikerű választ adja:

"Simán Seggbe Sirály"

2010. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
35%
alkohollal
2010. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó lennék!

Azt azért hozzátenném, hogyha közel jár a 18-hoz, akkor maximum úgy, hogyha ott vannak a szülők és előtte megkérdezem őket, hogy lehet-e. Ilyenre volt már példa egy rokon lánnyal. Egy hónap múlva volt a szülinapja, így megkérdeztem az anyukáját, hogy ihat-e a csajszi, ha akar.

2010. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim válasza:
100%
nem illik töménnyel. Udvariasság megköveteli, hogy rákérdezz, de vannak morális határok. Főleg ha anyuci / apuci csúnyán néz rád közbe
2010. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
39%
füves cigivel és heroinnal is megkínálnád?
2010. máj. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
66%
Nem! A mi családunkban szokás volt és mindig égett a pofám miatta! A cigók kezelik így a 14 éveseket!! Fúj!
2010. máj. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
87%

Én még csak 20 vagyok, de úgy vagyok vele, hogy ha normális közösségben vagyunk (főleg szülők előtt!) akkor 18 alatti személy ne cigizzen italnak pedig igyon kólát vagy nem alkoholos italt.

Na jó lagziban mondjuk én is ittam mindig valamit de csak 1 pohárral, az más de gondolom itt nem lagziról van szó.


Én nem kínálnám meg a gyerekeket engem nem érdekelne mit gondolnak.


Nemhiába nem adják ki 18 alatt ezeket a dolgokat. + Tudom, hogy kb. már 12 évesen élnek vele sunyiban, de akkor is én ezt nem látom jónak én nem fogok rátenni még egy lapáttal.

Pláne nem szülők előtt, hogy jól leírjam magam előttük is, hogy micsoda alak vagyok.


Cigivel semmiképp se kínáld meg alkohollal max valahogy úgy, hogy: ja és te xy nem tudom kérnél-e valamit vagy szoktál-e inni? Közben a szülőre is nézel és mondod: mert gondolom 1 kis pohár csak nem árt meg nem?

Én ilyen félszegen mondanám, így talán nem tűnik annyira udvariatlannak és nem lesznek rád dühösek. Plusz közbe tudnak szólni a szülők ha akarnak, hogy neki nem jár alkohol.

Akkor mondod, hogy rendben elnézést. Majd megkérdezheted, hogy mit kérnek kólát vagy narancsot vagy...


Egyébként maga a kérdés felháborított, szerintem egy 16 éves ne cigizzen! Azt meg le kell sz.rni, hogy esetleg megsértődik amiért őt nem kínáltad. Fogja be a száját kussoljon és írja meg inkább a leckét.


Tudom, hogy úgy írtam mintha lennék vagy 50, de fiatalon én is cigiztem, ittam már 18 alatt de már nagyon bánom.

Nem kellett volna, de nem volt aki megmagyarázza, hogy ez nem jó.

Ja és mindkettő káros is, szerintem nem kellene még direkt a gyerek kezébe adni...


Egyébként pedig fenntartom a véleményem, hogy egy 16-17 éves még gyerek ne akarjon arcoskodni meg ne remegjen a pia után amikor még egy kis senki jóformán.

Én is okosnak hittem magam annyi idősen most jövök csak rá, hogy milyen szánalmas p.cs voltam.

Most mondhatom már magam valakinek, valóban kellett az a pár év tapasztalat még hozzá.

2010. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
60%
nálunk illik borral, pezsgővel. fiúkat szivarral. alapvetően megkínálhatod, ha a szülő engedi elfogadja.. nálunk az az elv, h mindent szabad mértékkel és kultúrával. tehát nem snapszoztatják a gyereket, de fél korty likőr belefér 14 felett:)
2010. máj. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
72%
Sztem az alkohol az mehet. Nem KOra, de egy fél pohár pezsi, avgy 1 dl sör, esetleg egy könnyebb rövid az igen. Sztem a cigi neccesebb. De amúgy meg úgyis megissza, elszívja, csak enma szülei előtt. Ha meg nem csinálja buliba otthon sem fogja elfogadni.
2010. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!