Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Létezik olyan hogy valaki...

Létezik olyan hogy valaki lenézésből tegez le másokat? Ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

#tegez-magáz
2017. ápr. 6. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos létezik ilyen. És olyan is, hogy lenézésből magáz le.
2017. ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Attól függ. Engem 19 éves korom fölött már egyáltalán nem tegeztek például, és ez nem lenézés kérdése inkább, hanem korfüggő. De hülye is az, aki ezzel foglalkozik, a mai magyar nyelv már nagyon közel áll a bunkó nyelvhez és ezt még a normálisabb emberek sem érzik, csak ehhez szoktak hozzá. Semmi értelme lenézésből letegezni másokat, ahelyett inkább beszólnak, hogy "kapd be", mert mai bunkó magyar ember lesz*rja, hogy tegezik e vagy magázzák e.
2017. ápr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, és 23F, #2-es vagyok.
2017. ápr. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem például nagyon zavar, mikor állok a villamoson, és ingerülten rámförmednek idősebb nők, hogy "Álljál már odébb, mert le akarok szállni!", miközben én is le akarok szállni. Valaki idősebbel már biztos nem beszélnének ilyen lenézően.
2017. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Magyarországon ez a tegezés divatszámban megy. Az öregek a fiatalokat orrba-szájba tegezik az utcán, csak azért mert ők "ennyi meg annyi idősek". Holott ez szerintem nem az évek számától függ. Ausztriában voltam sokat, sokszor különböző élethelyzetekben, ott nem tegezett le a Professzor XY, csak azért mert ő a sokat elért professzor, én pedig a kezdő BSc tanuló.
2017. ápr. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen,vannak helyek ahol a tegezés a divat.Errefelé az orvos,ügyvéd még ha fiatalis simán Elvirának,Józsefnek,stb.szólitja az idősebb pácienst,klienst.Németországban az nem divat ott Kovácsné,Kovács úr vagy ha fiatalabb nőről van szó akkor kisasszony.Tisztelet a kivételeknek.
2017. ápr. 11. 11:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!