Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért idegesít másokat ha...

Miért idegesít másokat ha valaki sok kérdést tesz fel nekik?

Figyelt kérdés
2012. nov. 2. 22:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Engem azért, mert nem szeretek a nevemen kívül mást elmondani magamról, de ha nem muszály, még azt sem.

Nem lenne túl előnyös, ha minden ember mindent tudna másokról.

2012. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mármint úgy általában, vagy bizonyos dolgokról?

Szókratészi módon kell elképzelni a kérdésözönt?

Ez ugyanis simán kihozhat embereket a sodrából.

2012. nov. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Malats ***** válasza:
Rendörnek, Tanárnak elnézem. Más esetben a kultur beszélgetésbe nem fér bele a faggatás.
2012. nov. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Ilyent ***** válasza:
Mert sok kérdés amit feltesznek nyilvánvaló. Csak ehhez kellene egy csöpp kis ész hogy megértsék az ilyen emberek.
2012. nov. 3. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdése is válogatja, kérdezni is tudni kell...

Azok a kérdések jók, amik beszélgetésbe vannak ágyazva és vitatémaként lehet felvetni, mert az emberek szeretnek érvelni és igazukról meggyőzni másokat, főként ha munkájuk végén pozitív megerősítést is kapnak. :)

A specifikus kérdések általában ezért nem idegesítőek annyira, mint a túl széles spektrumot átfogó, általános kérdések, (=ordít, hogy lövésed sincs a dologhoz) melyek magukban hordják, hogy új kérdéseket indukálnak. Ezek fárasztják az embereket. Miért? Mert Ők is megdolgoztak annak idején, hogy egy kérdésre megleljék a választ. 1..2 jól feltett kérdéssel semmi baj, ezek az intelligenciák közti tájolást, szinkronizálást segítik elő. De a faggatódzás olyan, mint a lejmolás, csak itt nem pénzt, hanem szellemi értéket kéreget folyton valaki. Ez egyfelől gusztustalan, másfelől idegesítő és fárasztó. AZ ilyen embert ezért elkerülik. Megoldás: meg kell tanulni kérdezni! :)

2012. nov. 3. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert ritka az, hogy nem tolakodó a stílus. Sajnos az is előfordul, hogy hátsó szándékú a dolog.

Rühellem a tolakodó, túl sokat (és gyakran nyilvánvaló dolgokra rá)kérdező embereket.

2012. nov. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Énsem szeretem,pláne mikor olyan dolgokról kérdeznek,amihez semmi közük,vagy ami engem kellemetlenül érint.A legrosszabb,hogy ilyenkor hiába tudom le a választ pár flegma szóval(látszik hogy nem akarom elmondani),vagy közlöm hogy erről nem akarok beszélni,az emberek tovább szoktak faggatózni.

Amúgy szerintem bunkóság is nagyon.

2012. nov. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Azt hiszem, értelmes embert egyáltalán nem idegesit, sőt (eltekintve a provokativ, szándékosan ostoba kérdések özönétől, amire fent emlitett igyekszik nem reagálni)!

Hiszen ez két dolgot bizonyit: egyrészt a kérdező értelmesen gondolkodik, belátja, ha nem ért valamit (ez a legfontosabb), és inkább kérdez, minthogy ostobaságot beszéljen/tegyen, másrészt ezzel kifejezi, hogy a megkérdezettől adekvát, számára hasznos választ vár, elismerve ezzel az illető jártasságát az adott területen (ami, valljuk be, jó érzés!).

2012. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ,milyen kérdésekről van szó. Ha faggatózó, személyeskedő, provokatív jellegű kérdésekről van szó, akkor természetes,hogy zavarja az embereket.Azt is tudni kell,mikor illik a kérdezősködést abbahagyni,nem tovább erőltetni. Ha olyan kérdésekről van szó,amiket egy jól kikerekedő értelmes vita követ,még hasznosak is lehetnek.
2012. nov. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
mert nem győz gondolkodni rajtuk...!:D
2012. nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!