Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért baj, megmosolyogtató...

Miért baj, megmosolyogtató hogy szépen, udvariasan beszélek minden növel?

Figyelt kérdés

Kivétel nélkül megadom a tiszteletet minden nönek. A pénztárostól az igazgatóig.


Úgy kell elképzelni hogy ha vásárlok akkor udvariasan köszönök "jó napot kivánok, kezét csókolom" aztán ha mondjuk segítenek valamiben akkor "köszönöm a segítséget / köszönöm hölgyem". Mindig mosolygok, nincs okom búbánatosnak lenni (nem élek gazdag körülmények között, de többször éltem már túl komoly dolgokat így megbecsülök mindent)


Hangsúlyozom hogy soha nem flörtölök, udvarolok, nyomulok és a látszatát sem keltem. Nem vagyok egy jó party és ezt tudom is magamról, így ez kizárva.


Azt vettem észre hogy sokszor megmosolyognak. Akár ha telefonon beszélek egy növel. Ott is udvarias vagyok, megköszönöm a segítséget, szép napot kívánok. Élöben is van hogy kinevetnek (nem biztos hogy kinevetés de furcsán mosolyognak, nevetnek)


Erre tanítottak. Így érzem jól magam. Nem kenyerem a bunkózás, ha valaki kedves velem, segít nekem azt miért ne tiszteljem meg? Lehet hogy modoros manapság de szerintem így illik. Feminizmus ide vagy oda, egy nönek akkor is nehezebb dolga van életben és ezért a férfiaknak ki kell mutatni a tiszteletüket.


2017. márc. 30. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
De szép érzésű srác vagy. Ritkaság.
2017. márc. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
és hány éves vagy ?
2017. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
77%

Én is így vagyok. Pl. soha nem beszélek trágárul ha nő van a társaságban - lehet teljesen vadidegen is az illető hölgy. És ez még csak nem is teljesen tudatos, automatikus.


És az a tapasztalatom, hogy a hölgyek többsége - már akinek a véleményére adok - igenis értékeli, hogy ha udvariasan viszonyulnak hozzájuk.


Egy példa: évekig Svédországban jártam kamionosként, ottani cégnek melóztam. Mondták, hogy ott demokrácia meg "egyenlőség" van, pl. nem szokás, hovatovább nem is illik egy nőt előreengedni az ajtóban. Mert ez szexizmus, észre merted venni, hogy ő egy nő.


Ehhez képest, mikor a cégünk irodájában fordultam meg, mindig udvariasan magam elé engedtem a csinos irodai kolleginákat: Ladies first! - Vigyorogtak mint a vadalma - ki voltak éhezve az udvariasságra.


És én is hangsúlyozom, hogy semmilyen hátsó vagy szexuális indítéka nem volt a viselkedésemnek - ámbátor természetesen egyik - másik asszonyka (a svéd nők általában igen vonzóak) azért tetszett nekem.

2017. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!