Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szemtelenül faggatót hogyan...

Szemtelenül faggatót hogyan kell udvariasan lerázni?

Figyelt kérdés
Pl. a magánéletemről faggat mások előtt, hol lakom, ki a férjem, mit dolgozik, hitelből vettük-e a lakást, stb. stb. Hogyan szereljem le az ilyeneket "professzionálisan"?
2016. jan. 31. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Kedvesen közlöm vele, hogy hagyjuk a kihallgatást, inkább beszélgessünk semleges témákról. Bár a kérdések alapján valami biztosítási vagy befektetési ügynök lehetett, aki l2 akart csapni rád. Azoknál nem foglalkozom az udvariaskodással, simán elküldöm melegebb éghajlatra.
2016. jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az a l2 "le" akar lenni. Úgy tűnik, mellécsaptam. :)
2016. jan. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz vissza. Hátha leesik neki.
2016. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, kicsoda. Ha idegen, akkor kérdezd meg, miért akarja tudni, utána simán köszönj el tőle és hagyd ott. Ha ismered, mondjuk kolléga, akkor a személyes részeket ugord át, mondjuk "a személyes adatokat hagyjuk, de a lakást hitelből vettem. Mert?"

Vagy mond meg neki, hogy szívesen barátkozol emberekkel, de annak nem ez a módja. Először hívjon meg egy italra. :)

2016. febr. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kései Sirató ***** válasza:
Miért akarod tudni? - ezzel a kérdéssel reagálj!
2016. febr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A KSH-nál dolgozol? Nem is tudtam!
2016. febr. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!