Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A társadalom hülyére veszi...

A társadalom hülyére veszi ezt az embert?

Figyelt kérdés

Bárhol legyél, ha modjuk neked valaki megmondja mit csináljál, ultimátumot adnak neked mindig, másra vagy utalva, más szerez neked munkát.

Az hülye?

Az illetőnek lelki betegsége van és nem látja a világot, angyon be van tokosodva az elmélye.

Ez rámehet az életére is?

Mindig hülyének lesz kezelve?



2017. márc. 11. 09:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
melyik embert? vagy az embert, általában?
2017. márc. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha korábban már többször vagy a békesség kedvéért, vagy kényelemből, de elfogadtad mások ilyen jellegű segítségét, támogatását, dirigálását... egy idő után így lettél a környezeted által "beskatulyázva"!

Van belőle kiút: határozottan vissza-utasítod, hogy mások döntsenek helyetted, hogy mások mondják meg neked, hogy mikor-hol-mit tegyél, vagy ne tegyél!

Először vitáznak veled, majd felháborodnak, hogy nem akarsz tovább a gyámságuk alatt élni, aztán ha valamit rosszul csinálsz: ugye megmondtam, hogy hülye vagy??? ne törődj vele, ők sem úgy születtek, hogy rögtön tudtak mindent. Majd te is belejössz!

2017. márc. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

különben minden amit felsoroltál a munka mellékhatása. mondhatjuk úgyis hogy a társadalomban élő ember nem is nagyon választhat, mert benne van ebben a kerékben. Ultimátum, mikor legyél hol, ráutaltság a buszsofőrre, a forgalomra, a főnöködre (aki szerzi a munkát neked- ) stb. stb.


Érdekelne kit nézel hülyének. Különben amit itt leírtál egy móddal ki lehet küszöbölni: önellátás.


Vagy a társadalom teljes átrendezése- de aki ilyet tervez, azt hülyének nézik (sokan).

2017. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

de akkor ki a hülye? az akit ide-oda küldözgetnek, vagy az, aki ide-oda küldözget?


Mert valahol mind a kettő hülye, de az egyik kiokosodik belőle, hogy dirigálhassák, a másik pedig nem tud már dirigálni, sőt, ha tapasztaltabb és bölcsebb vagy az összes intézkedése alaptalanná és elavulttá válhat egyetlen okos beszólástól is.

2017. márc. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
hozzáteszem: nem tudod hülyére venni, azt, aki tudja, hogy hülyére veszik. őt csak megsérteni tudod.
2017. márc. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, papírdarabokért dolgozol amibe fémcsík van..
2017. márc. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

úgyhogy a dolgot többféleképp lehet felfogni- a hülyére nézés például kevésbé érdemes látásmód a helyzet szemléléséhez.


Hiszen akkor lehetne úgy, hogy nem nézik hülyére. De az milyen lenne? Lehet hogy pont akkor érezné magát az ember hülyére nézve.


Sok mindenen lehet dolgozni, de a dolgok összesége attól még lehet rendben. Ha pedig nem lenne rendben, akkor is csak annyit tudnánk dolgozni rajta, amennyi tőlünk telik.


Ha pedig mindenki azzal foglalkozik, mi az ami tőle telik, akkor már nem az a kérdés hogy mit csinál az az ember vagy ez a párt. Mert megteszem amit tudok, azt a többi majd alakul.


Úgyhogy nem tudom, hülyére nézik e azt az embert, mint ahogy azt sem tudom, mit kéne tennie a helyzetében, azt sem tudom, te it tennél az ő helyében, de ha bármi ötleted van, én szívesen elolvasom.

2017. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!