Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek tegezzem vagy ne?

Szerintetek tegezzem vagy ne?

Figyelt kérdés

A fogorvosnőm nagyon fiatal,és már első perctől csókolomot köszönök neki is és az aszisztens nőnek is. Olyan furán érzem mindig magam amikor két fiatal nőt nem tegezek😂

Az aszisztensnő már mondta hogy tegezzem de csak csókolomot köszönök neki mert az még hülyébben hangzana hogy az egyiket tegezem a másikat nem:D maradjon a csókolom?13/l



2017. febr. 8. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ha mondta az asszisztens nő,akkor nyugodtan tegezd.De a dokinőt semmiféleképpen!
2017. febr. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De az meg elég furán hangzik hogy helló,csókolom! Nem?
2017. febr. 8. 19:42
 3/10 anonim ***** válasza:
30%
Nem. 13 évesen ne hidd magad felnőttnek, nem tegezhetsz le egy fiatal nőt sem, nemhogy olyat, aki ezt nem ajánlotta fel.
2017. febr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne furcsa?

Gyakran nemcsak a korra tekintettel magázunk valakit, hanem arra is, hogy mivel foglalkozik, milyen beosztásban van.

És bizony ne érts félre, senkit nem szabad lenézni, nem is teszem, emberileg semmivel sem több egy orvos, mint egy asszisztens, viszont az orvos, az orvos, aki diplomával rendelkezik, tehát ha ő nem ajánlotta fel és van jó néhány év köztetek, még akkor is, ha fiatal, vagy fiatalos, így nem illik tegezni, ha csak ő nem mondja, hogy tegezd.

2017. febr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Jó lesz a hello, csókolom :)

Igaz ha én lennék így, tuti csókolomoznék, egyszer kisebb koromban még egy 13 évesnek is csókolomot köszöntem :D

Ha olyan magát nagyra tartó orvos, akkor lehet, hogy meg is sértődne, ha letegeznéd.

2017. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Előző vagyok, a csókolomozást úgy értettem, hogy mindkettőjüknek azt köszönném.
2017. febr. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,csak azért ugrott ez most be mert a múltkor hallottam hogy egy velem egyidős fiú letegezte a doktornőt. Szerintem is maradok a csókolomozásnál:D
2017. febr. 8. 19:54
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:
54%
A jó napot, jó estét nem játszik, mint alternatíva?
2017. febr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
Hello-t a heveroknak köszönünk. A fogorvosi rendelőben szia. A doktornőt pedig ne tegezd le.
2017. febr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem csak akkor tegezd ha ő elkezd magától tegezni.Nekem is furcsa volt avelem egy koru fogorvosnőt magázni, de az egyik kezelés közben ő elkezdett tegezni és azóta tegeződünk.Mondjuk én is hellót köszöntem neki,mert eleinte furcsa volt visszategezni, és láttam a fiatal páciensek általában helloval köszönnek neki.De elég laza a fogorvos nem hinném,hogy zavarta volna.
2017. márc. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!