Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha mondja, hogy tegezodjunk,...

Ha mondja, hogy tegezodjunk, akkor tenyleg tegezzem?

Figyelt kérdés

Munkahelyen egy idosebb kollega (50 feletti), es magasabb beosztasu megszolitott, mert "jo napot" koszontem neki,(21 eves vagyok), es megbeszeltuk, hogy tegezodunk. En nem emlekszem erre, de legyen.

Nekem kicsit furcsa ez igy, hogy tegezzem.

Mas is volt, aki mondta, hogy tegezodjunk, szinten idosebbek, es magasabb beosztasban.

Hogy van ez?



2017. jan. 31. 17:37
 1/10 anonim válasza:
78%

Ha megengedi, akkor tegezd beosztástól függetlenül!


Fiatalabb koromban dolgoztam a NAV-nál diákmunkásként. 20 éves voltam azt hiszem és mindenkit tegeznem kellett. Kicsit nehéz volt megszokni, de sikerült. Pedig volt ott, aki akár a mamám is lehetett volna...:)

2017. jan. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Mire nem emlékszel?
2017. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Igen, akkor erős volt a munkás-paraszt szövetség. Azóta már haladunk a normálisabb viszonyok felé.
2017. jan. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha azt mondta, h tegezd, akkor tegezd, ha fura, ha nem.

Amúgy munkahelye válogatja, h mi a szokás. Dolgoztam olyan helyen ahol tegeződtem a 60 évesekkel, és olyan helyen is, ahol eszembe se jutott volna...

Egy kivételes eset van, amikor parancsolok/kérek valamit. Akkor csak gyorsan ennyit mondok: vigyázz, gyere most, stb. Vannak sürgős helyzetek, amikor nem lehet szép udvariasan megszólítani, mert mire kimondom, addigra megtörténne a baj.

2017. jan. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%
Sok cégnél ez a normális, én 21 éves gyakornok vagyok egy 2000 fős cégnél, de még a felsővezetőket is tegezem, nálunk ez a szokás. Eszerint nálatok is, egy idő után rááll az ember, hogy nem kell magázni senkit (persze ez szervezeti kultúrától függ) :)
2017. jan. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%

Én úgy fogalmaznék, hogy kikerülném a megszólítást.


Ha mindenképpen tegezni kell, akkor hozzátenném a bácsit, vagy bátyám-ot.


"Feri bácsi -v. bátyám-, légy szíves, stb.

2017. febr. 1. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Általában a munkahelyi kultúra része, hogy a kollegák tegeződnek vagy magázódnak és ez általában ÁLTALÁNOS szokott lenni, vagyis általában vagy MINDENKI tegeződik vagy MINDENKI magázódik a munkahelyen.


Ha megkértek, hogy tegezzed őket, és mindenki más is tegeződik akkor MINDENKÉPPEN tegezzed őket, mert udvariatlanság ezt nem figyelembe venni. Így is meg lehet adni a tiszteletet.

2017. febr. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Munkahelyeken általában tegezőnek egymással az ott dolgozók.

Lehet kivétel hogy pl. a vezérigazgatót csak a vezető beosztásúak tegezik, az egyszerű alkalmazottak meg magázzák. P

Mi tegeződtünk tanfolyamon is pedig a legfiatalabb 20 éves volt, a legidősebb meg kb 60.

2017. febr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha megkért, hogy tegezd, akkor udvariatlan dolognem tegezni. Először fura, de aztán megszokod majd. Én a tanáraimból lett kollégákkal voltam így :)
2017. febr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha felajánlotta ne utasitsd vissza
2017. márc. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!