Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Most akkor tegezzem a férjet is?

Most akkor tegezzem a férjet is?

Figyelt kérdés

A minap egy nálam idősebb női ismerősöm felkínálta a pertut, mindeközben a férje úgymond a háttérben maradt, csak felszolgálta az italt. Amikor elköszöntem, a férfi is sziát köszönt, de ma amikor újra találkoztunk újra magázott. Én kerültem eleinte a személyes névmásokat, mert nem tudtam eldönteni, hogy most akkor mi van, de sajnos az elköszönésnél nem lehetett elkerülni, és én úgy döntöttem szerbuszt köszönök. Először megszokott módon csókolomot köszönt, majd javított sziára.

Nekem ezzel csak az a problémám, hogy hosszú távon szerintem eléggé kínos, ha a házastársak közül az egyiket tegezi az ember, a másikat meg magázza: "Viszlát Péter, Szia Márta!" Nem így van?

Én könnyítsem meg a dolgukat, vagy én várjak, mivel én vagyok a fiatalabb?

Sajnos az utóbbi időben ez már a harmadik hasonló eset, szóval érdekelne, hogy mit illik ilyenkor tenni.

Kb. fél éve az egyik szomszéddal esett meg, ahol a férfi ajánlotta fel a tegezősét, mert vele kommunikáltam többet, a feleség háttérben volt. Végül Őt is letegeztem, és azóta is jóban vagyunk és tegeződünk, de ez engem akkor is frusztrál.


2015. jún. 24. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

De utálom én is ezt a helyzetet. Nálunk a párom anyukáját tegezem, apukáját magázom. Még szerencse, hogy külön élünk, mert nagyon kellemetlen a helyzet még évek után is.

Viszont a te esetedben szerintem ha már köszönésnél tegezted, akkor el van döntve a dolog.

2015. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy mit illik ilyenkor tenni ? Elsősorban azt, hogy lásd be: a tegeződést nem szabad erőltetni. A tegeződés feltételez egy bizonyos közelebbi kapcsolatot, esetleg szimpátiát. Legtöbbször ez ki szokott magától alakulni, valahogy a helyzet hozza. A Te esetedben is, nem kell "meglepetést okozni" egy váratlan letegezéssel, egy közös vacsoránál vagy más együttlétnél többet beszélgetsz velük - a hanghordozásról, a válaszok milyenségéből, a hangulatról egyből rájössz arra, hogy lesz-e tegeződés... Mert ha erőlteted (nem tudom mi benne a hasznod) és a "másiknak" nem tetszik, akkor csak azt éred el, hogy ha em is utasítja vissza (nem akar megsérteni), de elhidegül és tartani fogja a távoságot.
2015. jún. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2# Félre értetted a helyzetet. Eleve nem erőltettem volna a tegeződést, mert vannak emberek, akiknél jól megszoktam a magázódást, főleg ha már több éve ismerem. Azon az ominózus napon amikor kiléptem az ajtón, a férfi köszönt elsőnek, de előbb a megszokott módon 'viszláttal', majd hirtelen javított 'sziára'. Majd később mikor újra mentem, keverte szegény a tegezést és a magázást, azt érzem, hogy ő sem tudja mi legyen.

A nő, akivel pertut ittam, eléggé temperamentumos ember, és mindig minden úgy van náluk, ahogy ő akarja, a férjet sokszor látványosan tiporja be a sárga földbe. Azt viszont valószínűleg a férfi is tudja, hogy hosszú távon nehezen működik a közös beszélgetésnél, hogy az egyiket tegezem, a másikat magázom. Én nem erőltettem, és nekem borzasztó kellemetlen. Szerintem sokkal egyszerűbb az ismerkedés elején ezt kialakítani, évek múlva már valahogy nem jön az ember szájára.

Két dolgot tudok elképzelni: Magázom inkább továbbra is, vagy pedig őszintén elmondom a dilemmámat. Sajnos most ott vagyunk, hogy nem ő kerül engem, hanem én őket.

Tudom, lehet kicsit túl van aggódva a dolog, de tényleg nem mindegy az idő. Ha pár nap ismeretség után azt mondja egy idősebb, hogy tegeződjünk, az ok, mert még nem alakult ki egy megszokás, de ha pl. anyósom azt mondaná 15 év után, hogy tegezzem, hát biztos visszautasítanám.

Ezt a nőt nem tudtam visszautasítani, mert már jó ideje éreztem ,hogy pályázik erre, és mindig mondogatta, hogy mi haverok vagyunk, meg néha véletlenül le is tegezett.

Ezért az ő lelkében fontos volt, hogy feloldja végre a feszültséget, de azért nekem vele is furcsa még.

2015. jún. 27. 10:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezzel gyakran vagyunk így mindkét oldalon. Nyugodtan tegezheted mindkettőjüket - a férj hasonló dilemmákkal küzdött mint te. Ezt valakinek fel kell oldani, mint nő legkönnyebben te teheted meg. Például legközelebb találkoztok "előzz be" egy szervusztok köszönéssel.
2015. júl. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!