Továbbra is tegezzem?

Figyelt kérdés

Hétfőn megyek az első munkahelyemre intézni a papírmunkát. A HR-es hölgy a telefonba mondta, hogy tegeződjünk. Hülye kérdés, de akkor élőben is maradhat a tegeződés, igaz? Vagy magázzam inkább?

Egyébként a hölgy ilyen 26-28 éves lehet (ismerősöm látásból ismeri és ő mondta), én meg 23 vagyok.


2014. szept. 12. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyszer azt mondta, hogy tegeződjetek, akkor miért magánád?
2014. szept. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Max beszolsz jo napot/jo reggelt, s megmondja a no, hogy "mar mondtam korabban, hogy tegezodjunk" s akkor jossz te, hogy jaa joo oke szia :P
2014. szept. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
Már eleve bűzlik, amikor valaki a telefonba mondja, hogy "tegeződjünk".
2014. szept. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mért bűzlik?

Valóban hülye kérdés. Teljesen természetes, hogy ha felajánlotta a tegezést, akkor az nem egy beszélgetésre szól, annak mi értelme lenne.

2014. szept. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért bűzlik, mert egy tegeződés egy közelebbi, meghittebb viszonyt jelöl. Aki már telefonban tegeződne egy ismeretlennel, az nincs tisztában a köszönéssel magával, ennek a "modern" tegeződés-divatnak a hódolója. Olyan ember, aki azt hiszi, hogy ha tegeződik, akkor mindjárt egyenértékű azzal, akivel tegeződik.

Azért nem tegezzük le pl. az idős embereket, mert szeretnénk tiszteletet mutatni irántuk. Akkor egy telefonos kisasszony se tegezzen le egy ismeretlen telefonálót, mutasson tiszteletet egy lehetséges ügyfél iránt.

2014. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem ügyfélről van szó, hanem kollegáról. A munkatársak tegeződnek. Ha mindkettő fiatal, akkor meg pláne.
2014. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!