Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegezzem a nálam pár évvel...

Tegezzem a nálam pár évvel idősebb fogorvosom? Vagy normális, hogy magázódom?

Figyelt kérdés
Én 19 éves lány vagyok, ő 24-25 éves srác lehet, de az elejétől kezdve én magázódom, ő néha tegezett, néha magázott kezelés közben, majd távozásnál viszláttal köszöntem. Amúgy alapból sosem köszönt előre, megvárta míg én kezdeményezek, de én sem tudom mit kell ilyenkor, úgy voltam vele, hogy oké, hogy fiatal, de a fogorvosom, ezért nem fogom úgy köszönteni mintha a haverom lenne. Viszont sokan meglepődtek, hogy nem sziázom le, és most hülyén érzem magam. Főleg, mert annyira közvetlen, olyan a közelében, mintha régi barát lenne. Holnap vissza kell mennem, de itt görcsölök, mert így is annyit szerencsétlenkedtem előtte, hogy csak na, szóval nem szeretném még ezzel is hülyének mutatni magam.

2015. jún. 24. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogy a viccben emlegetik: te is csak írsz, de nem olvasol (vagy valami hasonló). Éppen most volt szó arról, hogy ki kinek köszön előre (néz 3 kérdéssel vissza: "Kinek kell először köszönni az alábbi helyzetben?" címmel), erre te újra megkérded.

>> Amúgy alapból sosem köszönt előre - miért is köszönt volna ? Ha utánaolvasol, rájössz, hogy több okból is neked kell köszönnöd előre. És senkit se tegezz, csak ha megengedik. A tegezés feltételez egy bizonyos közelséget, meghittséget, haverséget esetleg szimpátiát - nála ez nem áll fenn, egy-két fogorvosi látogatás nem elég hozzá. Vagy inkább kockáztatsz egy blamázst, hogy azt felelje neked: inkább ne tegezzen, ha szabad kérnem...

2015. jún. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem normális, hogy magázod, miért kellene tegezni?


Felnőtt emberek vagytok, nem vagytok haverok sem rokonok.

Én alapból mindenkit magázok, aki a fenti kategóriákba esik.

2015. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!