Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vannak teli előítélettel...

Miért vannak teli előítélettel a magyar férfiak?

Figyelt kérdés

Nem akarok általánosítani, de nagyon sok olyan ismerősöm van, aki mindig talál szidni való témát. Hol a nőket, hol a melegeket-egyet sem ismer-, vagy külföldieket.

Legkisebb "hibát" észreveszik, holott messze nem tökéletesek. Minap egy ismerősömmel sétáltam és beszólt, hogy nézzem már azt a krvát-pont egy autózó lányra mutatott, egy házban lakom vele és nagyon becsületes kiscsaj, sokat dolgozik. Mikor mondtam neki ezt a tényt, csak röhögés volt a válasz. Kicsit unalmas már nekem is.


19/F


2010. máj. 7. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
A magyarok eleve megkeseredett fajta...
2010. máj. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%

Miért vagy ilyen előítéletes? Ismersz 1-2 magyar férfit, aki ilyen és már egyből általánosítasz mindenkire?

Nézz magadba!

2010. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Azért mert jobb máson csámcsogni, mint saját magunkba fordulni, és önmagunkban keresni a hibát. Sokkal jobb, ha lehúzod a másikat a saját nyomorodba, minthogy te is megpróbálj kimászni belőle. Ez egy gusztustalan szokás, és nem csak a férfiak ilyenek.
2010. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos ez a magyar mentalitás :(

Körülöttem is mind ilyenek az emberek, kitalálok valamit, amitől jobb lehetne, erre _mindig_ a a reakció, hogy "úgysem fog sikerülni". Ezzel a hozzáállással nem is.

Példának lehetne elénk állítani a kínaiakat. Sokat eszem kínaiban, és ott bevett szokás, hogy a gyerek suli után megy a boltba és segít a szüleinek. És mosolyog. Bezzeg ha egy magyar gyerekkel próbálnád ezt megtenni...

2010. máj. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Ez az egész azt mutatja hogy te is előítéletes vagy,mert 1-2 esetből általánosítasz.Na ?
2010. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
ajj, most azt gondoljátok, h ez nemzetiségtől függ??! Ugyan már.Vannak emberek, akik szeretnek mindent kritizálni, akár teljesen alaptalanul, Magyarországon, Szerbiában, Romániában, Albániában, Üzbegisztánban, és az Óceániai szigetvilágban is.....és akkor mindenki beírogatja ezt az idióta közhelyt, h "hát ez a magyar mentalitás, mert minden magyar megkeseredett, meg agresszív meg kirekesztő meg blablabla........és akkor még te teszel föl ilyen kérdést, amikor pont a kérdésedből sugárzik az előítélet.
2010. máj. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

"Nem akarok általánosítani"


Pedig épp azt csinálod.


"nagyon sok olyan ismerősöm van, aki mindig talál szidni való témát"


És miből gondolod, hogy ez csak Magyarországon lehetséges? Már éltél 50 másik országban és hosszú élettapasztalattal a hátad mögött megállapítottad, hogy melyik országban milyen a "mentalitás"? Ugyan már.


"Minap egy ismerősömmel sétáltam és beszólt, hogy nézzem már azt a krvát"


Vagyis pontosan azt csinálta azzal a lánnyal, amit te egy egész néppel. Előítélet alapján leszólta. Te ugyanezt csinálod, csak nagyobb méretekben. És még neked áll feljebb. Gratulálok :)))

2010. máj. 8. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
sok primitív férfi van,ezt én is megfigyeltem bár sztem ez külföldön is így van valamennyire.igaz mi valahol az élen járhatunk ebben,mert sajnos kezdem azt hinni,hogy parasztnak lenni lassan kötelező...férfiak! magunkba kéne néznünk,tele vagyunk kisebbségi érzéssel,irigységgel, amit f@szajanisággal és bunkósággal próbálunk leplezni...jó ez így? nekem nem az és már sokat javultam e téren.29/F
2010. máj. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kiváncsi lennék, ha nőkről tettek volna fel hasonló kaliberű kérdést, mennyi lenne a hímsovin, mocskolódó válasz...na ugye.

25 év alatt 4 különböző országban dolgoztam, sok magyar kolleginám volt, akik azért jöttek el szülőhazájukból, mert lényegesen kevesebb fizetést kaptak uyganazért a munkáért, mint férfitársaik; bizonyos korban nem alkalmzták őket, nem kaptak munkát, mert a munkaadók szerint nagy volt az esélye a terhességnek; stb.

Ilyen szempontból Magyarország sajnos eléggé "hírhedt" külföldön is.


Attól függetlenül én szeretek hazatérni, és az egyik legszebb fekvésű országnak tartom:)


42/FF

2010. máj. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Éltem külföldön,ott is igy van.Ez emberi tulajdonság,nem csak magyar.
2010. máj. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!