Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság ha valaki ezt csinálj...

Bunkóság ha valaki ezt csinálja buszra való felszállásnál (fiatalként és fiúként)?

Figyelt kérdés
Beáll mereven a megállóban pont oda ahol meg szokott a busz állni és kinyílik az ajtó, hogy lehetőleg ő legyen az első aki felszállhat a buszmegállóban álló emberek közül. És csak akkor enged mást előre ha az betolakodik elé valahogyan.
2017. febr. 5. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Lehet hogy nem a legudvariasabb , de te se maradsz le.
2017. febr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem. Kulturáltabb helyeken érkezési sorrendben szállnak fel az emberek a buszra. Ha a megállóba érkezéskor látom, hogy én vagyok az első, akkor én is úgy állok, hogy én szálljak fel először. Viszont ha látom, hogy más már hamarabb megérkezett, akkor nem, mert akkor már joggal szólnának be.
2017. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
Hát nem tudom, szerintem a betolakodás sokkal bunkóbb :D Ez még puding ahhoz képest, amit néhány ember szokott produkálni, az ilyeneken én abszolút nem akadok fenn.
2017. febr. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

érkezési sorrend... persze


És vajon ki jogosabb arra az ülőhelyre, aki 40 éve minden nap ott utazik, és nem fog tíz perccel korábban odállni, mint valami hülye, vagy az, aki tíz perccel korábban odállt, mert fogalma sincs róla, mikor jön a busz, meg semmiről, meg életében nem járt még arra. Aki később megy oda a buszhoz, lehet, hogy többet várt már arra a buszra, mint amennyit a másik összesen élt.


érkezési sorrend... eszem megáll


Kérdéshez pedig:


Bunkóságnak tűnik, de amúgy azért nem bunkóság betolakodni a fiatal suhancnak az öregasszonyok elé, mert az öregasszonyok megrekednek a legelső széknél, vagy valahol az ajtó közelében, kerekes szatyor az útban, stb. A fiatalok meg úgyis elvonulnak hátrébb. (Annak reményében, hogy találnak olyan ülőhelyet, ahová a lábuk egyáltalán befér... na persze az a jóvilág már elmúlt ugye. Kötelet adnék a mai járműtervezőknek.) Mindenkinek jobb, ha a suhanc megy előbb, és nem kell ott elkezdeni megkerülniük egymást. Továbbá a busz is hamarabb tud indulni a megállóból, ha nem megy az ajtóban a szrkodás.


Tetszik, nem tetszik, ez az igazság. Ezt az "idősebbet előre engedjük" illemszabályt ki kéne iktatni a közgondolkodásból, mert az sül ki belőle, hogy a busz hátulja üres, elöl a sofőrfülkétől 1 méterrel hátrébb megakadva egy idős néni. A néni és az ajtó közötti 1 méteres szakaszon meg 28-an. A busz meg másfél perce szobrozik a megállóban, mert nem bírja csukni az ajtajait... Na kb. ezt sikerült megalkotni az elsőajtós felszállással, köszönet érte! A prolit persze orrba-szájba ellenőrizgetik, nehogy ellógjon pár forintot, miközben odafenn talicskázzák ki a trilliárdokat. Magukat ellenőrizgetnék olyan szorogsan... meg azokat, akik ezeket az embertelen buszokat összetervezik.

2017. febr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!