Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégségben cipőt levetetni?...

Vendégségben cipőt levetetni? Lábszag?

Figyelt kérdés
Sok kérdésnél írják, hogy le kell venni a cipőt vendégségben. Ilyenkor nem zavaró, ha valakinek intenzív lábszaga van? Ezt kevés helyen látom megemlíteni, pedig eléggé el tudja rontani az együtt töltött időt...

2017. jan. 31. 11:27
1 2
 1/11 TappancsMancs ***** válasza:
36%
Fu de nagy érv. :D Akkor ha büdös a szja valakinek nem fog beszélni, csak zárt szájjal bólogat meg hümmög. Ha nem mosott hajat a sapkát se veszi le...
2017. jan. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Na, te sem éreztél még igazi lábszagot. :o)
2017. jan. 31. 11:51
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Az intenzív lábszagot általában gombák okozzák.

Tegyél ellene!

2017. jan. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:
72%
Nyilván éreztem lábszagot kedves kérdező. Amire céloztam az az, hogy ez más lapra tartozik. Már hogy egy lábszag esetén el se menjünk vendégeskedni, mint influenzásan se és izzadtan büdösen se. Így csak érthető. A lábszag kezelhető, én is használok egy gyógyszertári kencét a munkabakancs miatt. De ápolatlanul büdösen nem megyek másokhoz. Akkor se ha nem kell levenni a cipőt és utcaiban járkálnak még a hálószobájukban is. Alap.
2017. jan. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem eléggé nehéz ezt a dolgot kommunikálni.


Én pl mindig megkérdezem, hogy vessem-e le a cipőmet. Nagyon sokszor igennel felelnek. Ha büdös a lábam, akkor mondjam meg, hogy "figyi, nem venném le a cipőt, mert iszonyat büdös a lábam..."

???


Kicsit életszerűtlen a szituáció. Szerintem egyszerűbb megmosni a lábad rendszeresen és cipőillatosítót, stb. használni. Vannak erre megoldások.

2017. febr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem, amit mondatok. Pl. munka után bemész még egy ismerősödhöz, hogy segíts neki valamiben. Egész nap a cipőben állt a lábad.


Nem mindig úgy jön ki, hogy otthonról, előtte lezuhanyozva menj valakihez. Ez esetben azért még a legjobb esetben is érezni valamit...

2017. febr. 2. 10:14
 7/11 TappancsMancs ***** válasza:

Amit én használok az még munka utánra is bőven jó, sőt még naponta se fontos láb pancsizni vele. Ezzel garantáltan munka után is mehetsz vendégségbe (én is egész nap munkabakancsban vagyok). Jó ez a cucc.


solutio antisudorica

[link]

2017. febr. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Nem mindig úgy jön ki, hogy otthonról, előtte lezuhanyozva menj valakihez. Ez esetben azért még a legjobb esetben is érezni valamit..."


Lábszag elleni intézkedéscsomag:

- Napi tisztálkodás, láb teljesen szárazra törlése.

- pamut- vagy gyapjúzokni viselése.

- Kizárólag bőr lábbeli viselése, lehetőség szerint ne teljesen zárt.

- Vitaminbevitel napi gyakorisággal, főleg C.

- Változatos étrend.

- Stresszmentes életmód.

2017. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Figyelj, akkor te ne vetesd le a vendégeiddel a cipőjüket :D Tadám, micsoda megoldás. Sokat kellett gondolkodnom rajta rajta, az igaz. Eszes vagyok? :)
2017. febr. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Városon túl sok a falusi... Még ha nem is lenne semmi lábszag, képzeld el a szilveszterező társaság fényképeit: fehér ing nyakkendővel és zokniban. Nesze neked Balkán.
2017. szept. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!