Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egy 10 emeletes panelházban...

Egy 10 emeletes panelházban mind a 33 családnak be kell mutatkozni? Vagy hogy illik ezt?

Figyelt kérdés

Most fogunk odaköltözni (nem albérlőként), és nem tudjuk, mi a szokás, mert ott a régiek mind ismerik egymást.


Egyébként egy kisebb megyeszékhelyen lakunk, nem olyan város, mint Budapest vagy Pécs, hogy szinte nem is beszélnek egymással az emberek, de nem is olyan, mint egy falu, ahol mindenki ismer mindenkit.


Mi eddig a szinten lévőknek mutatkoztunk be, valamint a felettünk és alattunk lakóknak, illetve a közös képviselőknek - ők mind örültek neki.


Még annyit tettünk meg, hogy akivel találkoztunk a liftben vagy a lépcsőházban, azoknak bemutatkoztunk, de őket nem nagyon érdekelte a dolog. Illetve aki sietett éppen, annak csak köszöntünk.


Ez így jó? Vagy nem kellett volna bemutatkoznunk azoknak, akikkel a lépcsőházban futottunk össze? Ez tolakodás? Vagy hogy jön ki?


És a többi szinten lakókhoz is be kell kopognunk bemutatkozni? (Mert egyébként őket nem akartuk zavarni ilyennel.) Ha igen, akkor vigyünk nekik egy tálca házi sütit, hogy vegyenek belőle, hátha úgy jobban jön ki? Vagy egyáltalán hagyjuk őket békén (nem akarunk tolakodni)?


Valamint az nem jön ki rosszul, hogy a felettünk és alattunk levő szinten csak annak a családnak mutatkoztunk be, akik közvetlen felettünk vagy alattunk laknak?


Már csak azért is kérdezem, mert szóltak a közvetlen szomszédaink, hogy jobb, ha teszünk ki egy cetlit, hogy bizonyos napokon fúrni fogunk (más hangzavar nem lesz), hogy nehogy valaki belénk kössön emiatt. És gondoltuk, hogy írunk egy rövid kis bemutatkozást, hogy:


"Kedves Szomszédaink!"


Példa X és Minta Y (teljes nevek) vagyunk új lakók a Z emeletről, reméljük, hogy hamarosan személyesen is találkozunk.


Előre is szíves megértésüket kérjük a kisebb hangzavar miatt, amit a felújítási munkák során okozunk (leginkább a fúrás lesz hangos, mást egyelőre nem terveztünk). Ez várhatóan ezen és ezen a napon lesz reggel 8 és 18 óra között.


Köszönettel:)

X és Y (becenevek)


De az hogy jön ki, hogy papíron "mutatkozunk be"? (A papírt mindenképp ki kell tennünk, és nem csak annyit akartunk ráírni, hogy ettől eddig hangos felújítás lesz, hanem valami bevezető szöveget is, hogy ne legyen olyan hivatalos.)


Viszont az talán még furcsább lenne, ha mindenkihez bekopognánk, nem?


Köszi előre is!


2010. máj. 5. 23:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak 32-nek.

a 33. ti vagytok.

2010. máj. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jaj, nem a Kedves Szomszédaink-hoz akartam a lezáró"-et tenni, hanem a szöveg végére. :D
2010. máj. 5. 23:17
 3/20 A kérdező kommentje:

Ja, tényleg, elszámoltam magam.


Egyébként tényleg be kell kopogni minden családhoz bemutatkozni?

2010. máj. 5. 23:18
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kell, a bejáratnál a postaládákhoz tegyétek ki ezt a szöveget, szerintem aranyos és jó lesz. az hogy mindenkihez bementek bemutatkozni.. szerintem felesleges, plusz ők is esetleg tolakodásnak, vagy lábatlankodásnak vszik. így jó ahogy csináljátok, a szomszédoknak bemutatkoztatok személyesen, plusz ha valakivel összefuttok azoknak is. előbb utóbb mindenkit megismertek úgyis.
2010. máj. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Ez jó megoldásnak tűnik. De azért kíváncsi vagyok még, hogy megint mások hogy gondolják.
2010. máj. 5. 23:26
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túlreagálod az egészet. Nekem lassan 7 éve fogalmam nincs, hogy ki lakik felettem, nagyon nem is izgat a dolog.
2010. máj. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Csak úgy megerősítés képpen... :$ :)
2010. máj. 5. 23:28
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja, akkor jó! :D
2010. máj. 5. 23:28
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a 2 szomszédodhoz kopogj be bemutatkozni a többinek nem kell.
2010. máj. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon jó :D Szerintem nagyon aranyosak és kedvesek vagytok. Tökéletes ahogy csináltátok. A többieknek ha köszöntök az nem baj, de kopogtatni tényleg nem kell. Majd idővel úgyis megismerkedtek, beszélgetés liftben, lépcsőházban, stb).


A levél tényleg jópofa, nem kell tovább bonyolítani. Így is több, mint amit az ember elvárna.


El sem hiszem, hogy léteznek ilyen emberek. Kár hogy nem a mi lépcsőházunkba költöztetek :D

Mi is kisebb megyeszékhelyen élünk, ugyanabban a lakásban már 20 éve, de a 29 lakásból csak 7-nek ismerjük a lakóját (ebből 2 szomszéd). Az új beköltözők gyakran nem is köszönnek...

2010. máj. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!