Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az a boltokban,...

Miért van az a boltokban, hogy csak akkor adják a sültebb, pirosabb kenyeret, ha külön figyelmeztetem az eladót, hogy a pirosabbat kérem?

Figyelt kérdés
Máskülönben ösztönösen nyúlnak a fehérért.
2017. jan. 12. 08:36
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Nem figyelmeztetni kéne hanem normálisan kérni. Van aki a fehérebbet,van aki a sötétebbet keresi. Vagy már az is baj hogy nem gondolatolvasó?Igazából rá is mutathatsz hogy AZT kérem.
2017. jan. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A soron következőt adják.

Ha te egy másikat szeretnél, akkor szóljál.

Az eladó honnan tudja, hogy ki, mit szeret? :)

2017. jan. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert gonoszak....
2017. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Mert az az erdekuk hogy neked szar legyen es ne menj vissza :D
2017. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy átlagos eladót pont nem érdekel, hogy milyen kenyeret ad, így csak véletlenszerűen odanyúl egyért, ha nem mondod melyiket kéred (én személy szerint pl. azt szeretem ami kevésbé sült, "fehér").


Ha az eladó a tulajdonos is egyben akkor lehet mögötte egy olyan megfontolás is, hogy az általa szebbnek tartott kenyereket adja ki később, úgymond kirakatként szolgál. Ez így talán nem érthető, de egy másik példánál: Ha egy zöldségesben nem magadnak szeded az almát, akkor a legütődöttebbeket, barnábbakat kapod. Ennek oka, hogy ha a szépek maradnak meg, akkor a következő vevő azt látja, hogy itt milyen szép almák vannak, ha viszont a szépeket viszed el, akkor azt látja a következő vásárló, hogy minden alma barnul, és nem fog venni. Te pedig ha már kikérted akkor valószínűleg úgyis megveszed.

2017. jan. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!