Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a teendöm, ha én szeretek...

Mi a teendöm, ha én szeretek tegezödni, de nem kaptam rá engedélyt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 25. 12:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor magázódj természetesen.
2010. ápr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mit kéne tenni? Ha nem engedik meg,akkor nem evidens,hogy magázódni kell? Nem mindenki szeret bratyizni..Irigylem a problémádat..
2010. ápr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Így kérhetsz engedélyt:


Tegezhetem?

2010. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy a fiatalabb, akkor pofátlanság neked kezdeményezned a tegeződést
2010. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
tegezlek jó?
2010. ápr. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ha visszautasított, akkor nincs mit tenni.

viszont a protokoll elvileg tiltja a csendőrpertut!!!.Tehát ha az a valaki téged tegez,akkor neked is szabad őt tegezni...

ha pl.tanárod akkor is így van...ELVILEG!!..


szóval a tanárnak magázni kéne a diákot,ha elvárja h.őt is magázzák....:O


kiről van szó?

idősebb nálad?nő!férfi?

milyen viszonyban vagytok?

2010. ápr. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

az etikett szerint:

csak a nők vagy a náluk jóval idősebb/magasabb rangú férfiak ajánlhatják fel; -a nők egymás között: csak a jóval idősebb/magasabb rangú kezdeményezheti. A tegeződést visszautasítani minden körülmények között sértés!



szóval nem volt túl szép h.visszautasította a tegezést ez a valaki..bár nem írtad milyen viszonyban vagytok..

2010. ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit bővebben írhatnál magadról. Hány éves vagy, mi a nemed? Kit akarsz tegezni? Ugyanis NEM minden esetben sértő a tegezés visszautasítása, hisz maga a tegeződés kezdeményezése is lehet az. A csendőrpertu pedig csak a felnőttek esetében illetlenség, ezt pedig 18 év után mondhatod el magadról.
2010. máj. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Figyi! szerintem csak annyi lenne a dolgod hogy kérdezd meg hogy tegezheted-e! attól függ hogy kiről van szó! ha a miniszterelnökkel beszélnék akkor álmomban is magánzanám ha az anyámat kellene tegeznem akkor letagadnám hogy az anyám! elvégre mégis egy csomó éve nevel! amikor megszülettél akkor kishúsomnak meg kicsilelkemnek nevez mikor meg 20 vagy vagy valami, azt kéri a pasidtól vagy ami rosszabb: a csajodtól hogy magánzd őt! Mindegy. szóval ha engedélyt adnak rá akkor csak mond hogy: csá haver! mi a pálya? . vagy jobbat. ha meg nem adnak rá engedélyt akkor majd csak kinyekereksz pár illedelmes szót! feltéve ha akarsz egyáltalán beszélni az illetővel. ha nem akkor mond hogy viszont látásra és húzd el a csíkot!
2010. máj. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tegezzé, he!
2010. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!