Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Én gondolom rosszul? Csak...

Én gondolom rosszul? Csak szerintem volt arcátlanság?

Figyelt kérdés
Ma buszmegállóban álltam még sok másik emberrel és mikor láttam hogy közeledik a busz előreléptem egyet. A busz pont előttem állt meg majd ajtót nyitott és már épp indultam is meg mire egy lány bevágott elém majd egy másik hölgy is. Tudom hogy a lányokat illik előreengedni de ha nem engedem előre attól én még rossz/illetlen ember volnék? Ez egy olyan dolog ami jár nekik? Nem tudom.. én ezt valahogy úgy fogom fel mint egy "jutalom". Ha megadják örüljön neki de ha nem akkor nehogymár kikérje magának.. Nem akarok itt férfi vs nő háborút indítani úgyhogy szívesen várom mindenki válaszát. Azt még hozzátenném hogy nem ez az első eset ezért írtam ki a kérdést. Ti mit gondoltok?
2016. okt. 2. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Nem jár ki senkinek csak azért ,mert nő. Pff...
2016. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Arcátlanságnak talán durva nevezni.

Ugyanúgy udvariatlanok voltak, mint te. Udvariasságból előre engedhetted volna. Nem azért, mert elvárják, hanem mert te udvarias vagy. Viszont ha nem engeded őket előre, akkor valóban udvariatlanság eléd nyomulni. Szóval szerintem se ők, se te nem voltál igazán udvarias.

2016. okt. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem ez nem olyasmi, ami jár, rajtad múlik, megadod vagy nem. Gondolod, hogy emiatt vágtak be eléd? Sok ember amúgy is tolakodik a buszra felszállásnál, pláne, ha az előtte levő ember lassabb (és nem öreg vagy beteg, csak úgy tűnik, hogy pö.csörészik).
2016. okt. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Elém általában a korombeliek(18) vagy a 30-40 év körüliek szoktak bevágni. Ha nem engedem előre az miért "negatív"? Miért nem "semleges"? Az a vicc hogy mindig azok tolakodnak a legjobban akik jegyet vesznek és megállnak az atjóban a többi bérletest fenntartva..:D
2016. okt. 2. 17:50
 5/15 anonim ***** válasza:
44%
Rajtam nem látszódott sokáig, hogy terhes vagyok, de rosszul voltam minden reggel és mikor már kezdett nőni a hasam, akkor már nehéz is volt állni, így örültem, ha lehetőségem volt elsőnek felszállni a buszra, hogy legyen helyem, mert az első válaszoló a tipikus mintája a mai embernek és bizony volt, hogy elájultam már buszon. Szóval nem tudhatod miért igyekszik előre egy nő. Tudod néha már az is elég rossz nekünk, ha megjön a havink.
2016. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló márpedig nem írt hülyeséget bár tény hogy finomabban is megfogalmazhatta volna. Attól hogy valaki nő még ugyanannyi joga van mindenhez mint a férfinak.

"Szóval nem tudhatod miért igyekszik előre egy nő."

Erre csak azt tudom mondani hogy te sem tudhatod miért igyekszik előre egy férfi. Amúgy a buszunkon mindig van hely. Rám is szokott jönni nyáron a hőségtől a szédülés mert ilyenkor nem bírok sokáig állni de sosem tolakodtam be senki elé sem.

2016. okt. 2. 18:23
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

#5:


"tipikus mintája a mai embernek és bizony volt"


Elhiszed ,hogy pont leszarom milyen nevű az a paraszt aki csak úgy beelőz?

Én azért egy ismeretlen nőt meg nem fogok sehol sem beengedni csak azért ,mert nő.


Azt pedig nem hiszem el drágaság ,hogy nem vették észre. Tehát ne kamuzz ,anyu. ;)


Egyébként jó példa vagy a dölyfös szoci asszonyokhoz. ;)

2016. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%
*nemű
2016. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%
*jó példája vagy a dölyfös szoci asszonynak. ;)
2016. okt. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Itt két különböző dologról van szó. Az elébe vágás ma minden területen az egoizmus, a "nekem minden jár" a "csak én számítok, a több meg le van..." szemlélet következménye. Ha tetszik, a gyűlöletkampány mellékterméke, az a tapasztalat, hogy senkitől semmi jót nem várhatok, tehát törtetek. Ez egy rendkívül káros viselkedés, de ettől még ez a mai szemlélet.


Az előre engedés helyzettől függ és van mértéke. Ha egy nő "bármi áron" elém vág, az egyszerű primitívség, a nőiséghez semmi köze.

Egyébként az ilyen udvariasság nem jár, hanem ki lehet érdemelni.

2016. okt. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!