Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kell egy falatot mindig...

Miért kell egy falatot mindig a tányéron hagyni?

Figyelt kérdés

Igazából nem is tudom, hogy ide vagy az egészség kategóriába való-e a kérdésem.


Van egy ismerősöm aki az étkezés végén mindig hagy egy falatot a tányérján, egy kortyot a poharában, egy kanál levest, stb...

Többször is kérdeztem, hogy miért nem eszi meg? Mindig az a válasza, hogy az már nem fér bele. Egy falat, egy korty, amikor ő szedte a tányérjára, töltötte a poharába?


Én még azt tanultam, hogy illik megenni amit a tányéromra szedek.


Netán ez valami szokás?


2016. aug. 24. 20:44
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy tudom, illik megenni minden ételt, de ez is csak kulturális megszokás kérdése. Például egyes kultúrákban, illetve egyes helyeken azért illik meghagyni az ételből, hogy aki az ételt készítette, az lássa, hogy a vendég jóllakott-e. Ha a vendég jól lakott, akkor már nem fér bele több falat, és ezt ami nem fért már bele, a tányéron hagyja. Nem egy országban ez az illem: azért, hogy a házigazda ne érezze azt, hogy ő rossz házigazda, és éhesen hagyja a vendégeit.

Magyarországon ez a szokás nem elterjedt, de ettől még simán lehet, hogy van olyan ember, aki ezt követi (végül is miért ne), valószínűleg az ismerősöd is ilyen. Ki tudja? Lehet, hogy ő is másik kultúrából tanulta ezt.

2016. aug. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Nem konyhamalacok vagyunk, hogy a maradékot is benyeljük, még azután is, hogy jóllaktunk. Vendégségben illik leerőltetni, mert ne sértsük meg a háziasszonyt, ne gondolja hogy nem ízlik a főztje és azért hagytuk ott, de amúgy ideális lenne, ha mindenki pont csak annyit fogyasztana, amennyire szüksége van, amennyi még jólesik neki.
2016. aug. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Annyit illik szedni, amennyit el is fogyaszt az ember, nem illik egy falatot sem meghagyni. Részben azért, mert ételt nem dobunk ki, és a házigazdáinkat sem hozhatjuk olyan helyzetbe, hogy ételt kelljen kidobniuk. Részben pedig azért, ahogy a 2-es válaszoló írja, ezzel is jelezzük, hogy ízlett az étel.
2016. aug. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Vendégségben illik leerőltetni, mert ne sértsük meg a háziasszonyt,"


Ember, ez magának szed, és nem fél tányérnyit hagy meg, hanem egy kocka húst és egy falat köretet. Nem hiszem, hogy ennyit erőltetni kellene, hogy lemenjen.

Ráadásul mindig ezt teszi. Szomjas, önt egy fél pohár vizet és egy kortyot ott hagy belőle a pohárban. Nem kell mutatnia senkinek,hogy jóllakott, hiszen a saját vize.


Vagy ez valami mániás dolog lenne?

2016. aug. 24. 22:55
 5/10 anonim ***** válasza:
17%
A süteményeknél van ez. Régen pl. esküvőn volt cigányzenekar. Ha hárman vannak és 3db süteményt visznek oda nekik, akkor 1db-nak a tányéron kell maradni.
2016. aug. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

# 5


Az más dolog amiről te írsz. Ott nem az a lényeg, hogy mindenáron meg kell hagyni valamit, hanem hogy nem illik mások elől elvenni az utolsót. Ezért a sütiből mindig ott marad az utolsó.


De ha ki van porciózva a három zenésznek a három süti, akkor ki lehet venni nyugodtan. Ha kapnának 10-et 15-öt egy tányéron, akkor mindegyikük eszik amennyi jólesik, de az utolsót nem veszik ki egymás elől.

2016. aug. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Úgy tűnik itt most olyanok pontozgatnak, akik nem tudnak társaságban viselkedni, és otthagyják a tányéron az ételt. :)
2016. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%
Gratulálok a lepontozó(k)nak.
2016. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ez a tévhit, hogy hagyni kell a tányéron, kifejezetten baromság, semmilyen szempontból nem hasznos és nem is udvarias.


Normális ember megeszik mindent, ami a tányérján van, és annyit szed magának, amennyit megeszik.

2016. szept. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugati kultúrában amit kiszedtél a tányérodra illik megenni, különben megsérted a háziasszonyt, azt sugallva ezzel, hogy nem ízlik neki a főztöd.


Keleti (kínaira gondolok)kultúrában illik hagyni pár falatot az evőcsészédben, különben megsérted a háziasszonyt, azt sugallva, hogy nem készített elég ételt.


Tanulság: A nők a világ bármelyik részén találnak indokot, hogy megsértődjenek.

2016. dec. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!