Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kezeljem ezt a helyzete...

Hogyan kezeljem ezt a helyzetet? A vendég az étteremben meghagyott egy zsírosabb falatot és nem hajlandó fizetni!

Figyelt kérdés
Tehát én, mint pincér vagy üzemeltető vagyok. Mi lenne a célszerű eljárás?
2009. máj. 7. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A legelegánsabb, ha hagyod a francba, és megkéred, hogy többé ne menjen oda.


Ha meg megette a kaját,és csak a végén hagyott egy keveset, ki kell fizettetni, mert rájátszik.

2009. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kikérte az ételt, és nem csak hogy beleevett, de jócskán el is fogyasztotta, akkor fizetnie kell. Kérheti a panaszkönyvet is, ha gondja van, de az elfogyasztott ételt ki kell fizettetni vele.

Akkor mehetne el fizetés nélkül, ha:

-nem azt hozzák ki, amit kér (akkor az ember általában bele se nyal)

-megkóstolja, nem ízlik neki (ergo nem eszik)

Bár, én akkor is lennék olyan udvarias, hogy kifizetem, arról csakis én tehetek, ha a végén mégse ízlik.

Szerintem. Bár se szakács, se felszolgáló nem vagyok...

2009. máj. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Ha megkostólja és nem izlik neki akkor elengedni, (persze az ital fogyasztást és más étel fogyasztását kifizettetni) ha viszont megedte akkor ki kell fizettetni, ez attol függ mennyi ember van az étterembe mekkora kár lenne ha ott neki állna hisztizni.


Párommal és kollégáival egy elég elegáns étteremben voltunk ahol az egyik kolléga francia volt és rákot rendelt. Azt mondta nagyon rossz volt érzödött, hogy fagyasztott nem friss az étel. Vissza vitette pár falat után és mást rendelt. Kifizette volna ha ráírják a számlára, de nem írták rá a számlára. Igaz mikor a számlát kihozták a föpincér jött és elmondta hogy elnézés de a rák friss volt és nem érti miért nem izlett. Ezzel a faszival sokszor voltunk kajálni, de soha semmit nem szolt meg, szóval tuti rossznak kellett lennie, ha vissza küldte.

2009. máj. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Friss volt a rák, frissen kiolvasztott.
2009. máj. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Azért az is érdekes, hogy egy szárazföldi ország Európa közepén, tenger sehol, és valaki friss rákot akar enni


hehe..!

2009. máj. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Én mindkét utóbbi választ haszontalannak ítéltem.
2009. máj. 8. 19:43
 7/7 anonim válasza:
kérd el az adatait és beszélje meg a főnököddel vagy a fakabátosokkal.Ez a tiszta,ne hogy már mindennek meg van a maga rendje.Akkor az az ember agyilag nem 100
2009. jún. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!