Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen fizikai vonatkozása...

Milyen fizikai vonatkozása lehet annak, hogy az étteremben csészében szolgálják fel a levest?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 12:48
 1/8 anonim válasza:
29%
Már a szüleid is GYP-sek voltak?
2011. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet jobban mutat... én mondjuk jobban szeretem tányérból enni.


Amikor olyan csészét adnak, ami olyan, mint az müzlistál, az még oké. Végül is könnyebb kivinni az asztalhoz, kevesebb az esélye, hogy kilöttyen, nehezebben hül el.


De vannak kimondottan idegesítő, kicsi csészék, amikből még kienni is nehéz a levest...

2011. jan. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a kérdést. Fizikai vonatkozás? Mondjuk elég rossz kienni nem kínai étteremben csészéből a levest, mert ugye az illem szerint nem illik sem megdönteni, sem megemelni, tehát egy kicsi mindig marad az alján. (Kínai és japán étteremben felemelheted a csészét, és ihatod a sűrejét)
2011. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 doboszoli ***** válasza:
Ha füles csészében szolgálják fel, minden leves iható, anélkül, hogy etikettet sértene. Term. kanalazni is lehet.
2011. jan. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na jó... nem sokra mentem veletek ...

Majd ha kiírják a feladatok megfejtését, akkor leírom nektek is ... :)

2011. jan. 13. 18:52
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha meg fizikai kérdés, akkor miért nem a tudományokban van az etikett helyett?

Fizikailag, kevésé borítod magadra, ha a szélére könyökölsz. A pincér sem lötyögteti ki, míg az asztalhoz viszi. A gravitáció ugyanúgy hat rá, mintha mélytányér lenne.

2011. jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 doboszoli ***** válasza:

Ja, hogy ez fizika TANTÁRGYI kérdés! Így már érthető.

Szerintem az, hogy a kisebb szabad felület miatt tovább marad forró, mint tányérban.

Ám nem a válaszadókat kell leszólni, értelmesen kell feltenni a kérdést.

2011. jan. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
:) ...
2011. febr. 1. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!