Hogy illik köszönni?

Figyelt kérdés
Ha belépek egy társaságba, ahol vannak velem egy idősek akiket tegezek vannak olyan tőlem jóval idősebbek akiket tegezek (ők tiszteltek meg ezzel), illetve vannak olyan tőlem jóval idősebbek akiket magázok, mivel nem mondták még hogy tegeződjünk. Ott hogy illik köszönni? Akiket tegezek nyilván valóan szia. Viszont akiket nem? Férfiaknak jónapot, nőknek csókolom? Vagy esetleg nőknek is lehet jónapotot köszönni? Készülök ilyen társaságba. Eddig úgy csináltam hogy mindenkinek köszöntem, tehát: jónapot, csókolom, sziasztok, így egyben. A fiúkkal, férfiakkal kezfogas.

2016. júl. 19. 13:09
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Napszaktól függően, szép napot/estét mindenkinek.
2016. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Napszaktól függően így: Szép napot/estét mindenkinek! szerintem.
2016. júl. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Egyben köszönj az egész társaságnak, amikor belépsz. Ha van, akit tegezel és van olyan is, akit magázol, akkor kétféleképpen kell köszönni.

Pl.: Jó napot kívánok! Sziasztok!

Nőknek is lehet nyugodtan jó napot kívánni. Az már túlzás lenne, ha nekik is külön köszönnél csókolommal. Hiszen az már 3 fajta köszönés lenne. Ami azért elég sok, erőltetett.

2016. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
A napszaknak megfelelö köszönés az, ami normális, a csokolomozás igencsak idétlen köszönésmód.
2016. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
4: A csókolom egyáltalán nem idétlen. Rengeteg férfi köszön így nőknek. Szerintem elegáns és udvarias.
2016. júl. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Először is, ha már annyira stresszelsz ezen, NÁLAD idősebbek. :)
2016. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Jó reggelt/napot/estét! Sziasztok!
2016. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze, tudom napszak szerint. Nem köszönök este úgy hogy jó napot, csak azért hoztam fel csak a nappalt, mert nappal lesz ez az esemény. :) szerintem a csókolom nem idétlen. Idősebb holgyeknek mindig úgy köszönök...

Köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 19. 13:45
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Maugli, eddig nem köszöntél senkinek? Nincs egy ember sem, akiket megfigyelnél, hogy hogyan köszönnek egymásnak? Majmok neveltek, vagy mi.
2016. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: ha képes lennél értelmezni a kérdés alatti szöveget, talán nem tetted volna fel a kérdésed.
2016. júl. 19. 19:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!