Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik ilyenkor még köszönni?

Illik ilyenkor még köszönni?

Figyelt kérdés

Én tisztában vagyok az illemtannal, de így is illik?

A szüleim elváltak már régóta. Apukámnak lett egy új felesége aki egy hárpia, és már 3 éve nem beszéltem vele + a fél testvéremet se engedi, hogy meglátogassam.. Mikor beugrottam is csak 5 percre apukámhoz, valami ürügyben és ők is ott voltak, nekem sose köszönt vissza és a hugommak se engedte, hogy oda jöjjön megölelni. Most viszont válnak. És az merült fel bennem, hogyha találkozunk az utcán illik még így is köszönni, hogy tulajdonképp már semmi közöm hozzá?


2015. ápr. 30. 16:08
1 2
 1/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Illeni illik, hiszen az ismerősöd, de senki sem fog elítélni érte, ha nem teszed.
2015. ápr. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Mi a csudának, ha úgysem köszön vissza.
2015. ápr. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Illik rámutatnod és egy hatalmasat röhögni minden alkalommal, amikor látod.
2015. ápr. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
ilyen esetben nem az illem diktál. Mivel ő ilyen bunkó volt veled, akkor se lettél volna köteles köszöngetni neki, amikor még együtt voltak apukáddal. Én a helyedben nem köszönnék.
2015. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az illem tiszteletadást jelent, ami annak jár, aki megérdemli (alapesetben mindenkinek). Mikor először nem köszönt vissza, azzal érdemtelenítette magát rá. Eddig sem kellett volna köszönnöd neki, ha ő nem viszonozta.
2015. ápr. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy legutolsó alkalommal nem köszöntem már neki, mert úgy voltam vele nem érdemli meg. Ezután apukámnak ki is osztott, hogy nem vagyok megnevelve mert köszönni se vagyok képes (hozzá teszem, ő se volt hajlandó még akkor se csak egy "csá"-t mondani).

Ilyen esetben se köszönjek neko tovább? Csak mert nem szeretném hogy apukám igya ennek a levét..

De nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! (:

2015. ápr. 30. 16:37
 7/16 anonim ***** válasza:
hát de a "csá", meg a meg se szólal, az nem egyenlő... ha annyit mond, hogy "csá", akkor viszont egy "szia" továbbra is beleférhet neked.
2015. ápr. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én mindig "sziasztokkal" vagy külön szólítom meg, hogy "szia ....(neve)" és ezért írtam, hogy ő egy csára se képes.
2015. ápr. 30. 16:47
 9/16 A kérdező kommentje:

Magyarán a reakciója semmi, ilyenkor mindig csak a fejét felemeli.

Vagy ez lenne a köszönés viszonzása????!?!!

Én nem értem már ezt...

2015. ápr. 30. 16:49
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

En meg azt mondom neked,hogy mindig köszönjél neki mosolyogva,illedelmesen.Mindegy,hogy õ hogyan viselkedik, te ne süllyedjél le az ilyen emberek szintjére.

Az ilyen emberekkel mosolyogni kell!

2015. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!