Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik ilyenkor még köszönni?

Illik ilyenkor még köszönni?

Figyelt kérdés

Én tisztában vagyok az illemtannal, de így is illik?

A szüleim elváltak már régóta. Apukámnak lett egy új felesége aki egy hárpia, és már 3 éve nem beszéltem vele + a fél testvéremet se engedi, hogy meglátogassam.. Mikor beugrottam is csak 5 percre apukámhoz, valami ürügyben és ők is ott voltak, nekem sose köszönt vissza és a hugommak se engedte, hogy oda jöjjön megölelni. Most viszont válnak. És az merült fel bennem, hogyha találkozunk az utcán illik még így is köszönni, hogy tulajdonképp már semmi közöm hozzá?


2015. ápr. 30. 16:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem köszön vissza, annál tudomásul veszem, hogy láthatatlan vagyok számára és nem köszönök. Miért koptassam a szám?
2015. ápr. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"En meg azt mondom neked,hogy mindig köszönjél neki mosolyogva,illedelmesen."

Nem hülyeség, főleg ha mások is látják hogy nem reagál és bunkó.

2015. ápr. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

De a tizes módszere se rossz. Mondjuk azzal, hogy nem köszönsz, nem süllyedsz le a szintjére, de a derűs, nyájas köszönés... Az a megfelelő típust ki tudja akasztani.

Én mondjuk hangosan rárikkantanék, hogy "Szia, Sári néni!" vagy ilyesmi. Ha panaszkodik, elkezdeném csókolomozni és teccikezni... Nem vagyok kedves ember, azzal semmiképp, aki nem érdemli meg :D

De bármit teszel, nehogy már Te érezd magad rosszul! Ő nem volt korrekt, Te nem követtél el semmi rosszat.

2015. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Amit a 10. valaszolo irt, en azt teszem anyam volt baratjaval (aki verte ot es csak nagyenhezen tudtunk megszabadulni tole, tehat mondhatom, hogy eleg sokat artott nekunk).

Szerintem se kell lesullyedned az o szintjere. Az ismerosok koszonnek egymasnak mert ugy illik. Es foleg, ha masok latjak, ha nem koszon vissza az ot minositi.

2015. ápr. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"ha nem köszön vissza õt minõsiti"

Na ezért irtam én,amit irtam.(10)

2015. máj. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Így, hogy elválnak, már nem kell köszönni a nőnek, ha eddig is csak volt, hogy felemelte a fejét köszönés helyett. Ne abból indulj ki, hogy néha mondott egy csát. Hanem azt vedd alapul, mikor nem köszönt. A húgodnak köszönj továbbra is.
2018. jan. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!