Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan nagyon elítélendő,...

Miért olyan nagyon elítélendő, ha valaki fehér zoknit húz szandálhoz?

Figyelt kérdés

Sok helyen láttam már, hogy leszólják, nevetség, vicc tárgyává teszik azt, ha valaki fehér zoknit húz szandálhoz. Én valahogy sosem láttam ebben semmi kivetnivalót, kérlek világosítsatok fel, mi az alapja ennek!

Példa:

[link]


2016. márc. 1. 10:01
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Te most komolyan nem hiszed el, hogy ha 40 éve szódával el is ment a szandál-zokni, ma már a fiatalok (értsd: 40 év alatt) röhejesnek tartják? Bundesliga frizurával sem mászkál ma már senki, meg trapéznadrágot sem hordanak, ahogy szandált sem zoknival (ami mellesleg egyáltalán nem praktikus amellett hogy hü.lyén is néz ki). Hány éves vagy te?
2016. márc. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Zokniba szandálozni kb olyan, mint bukósisakban liftezni. Felőlem csinálja, aki akarja, csak ne csodálkozzon, ha kicsit sokan nézik fogyatékosnak...
2016. ápr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Ma már a fiatalok" akkor elítélendőbbnek, röhejesebbnek, gusztustalanabbnak tartják a fehér zoknira húzott szandált, mint az emberi bőrre "varrt" betűket-ábrákat, az emberi orrba-nyelvbe-akárhova aggatott karikákat, a neonszínűre festett hajakat, a ragasztott műkörmöket, stb. stb. ?


Érdekes.

2016. ápr. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
és fogyatékosnak is még
2016. ápr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2016. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
(#22 voltam) #23 - Az "elítélendő" az erkölcsi kategória, nem hiszem hogy bárki erkölcsi kérdésként tekintene elsősorban a divatra. A tetoválás lehet szép is meg ronda is, ez design és kivitelezés kérdése; a piercing ugyanúgy lehet gagyi és igénytelen vagy ízléses és elegáns. Hajszínben is van rosszabb és jobb de speciel nekem a neon színek csak bejönni tudnak. Műkörömből meg szinte csak szépet láttam, bár én jobban szeretem a rövid körmöket mert a hosszú gyakran "útban van", de ez megint nem esztétika kérdése. Szóval amiket felsoroltál azok közül egyik se eredendően röhejes vagy gusztustalan, az elítélendő meg mondom nem is tudom hogy jön ide...
2016. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
K***va sok a felszines, unatkozo, es gunyolodo, masikat piszkalo ember. A divat, meg egyaltalan ez az oltozkodessel valo tulzott foglalkozas az unatkozo ostobak elfoglaltsaga, annyira nem tudnak mit kezdeni a halalig levo idejukkel h ilyen marginalis dolgokkal kell foglalkozniuk, de ez nem baj, amig nem csinalnak belole refernciat es nem tomik tele mindenki fejet ezzel. Az h ki mit vesz fel izles dolga, en nem tudnam magam elkepzelni szandalban, attol meg nem mondom, h a aki azt huz igenytelen, izlesficamos... Vannak tenyleg szamomra is nagyon izlesem ellen valo oltozkodesi, hajviseleti formak, de nem nagyon foglalkozok vele, max vegigfut az agyamon, h hu ez nem tetszik, azt kesz. Amugy ez inkabb alkalomtol fugg, ha mar belemegyunk, egy nyaralasnal nyugodtan huzhat szandalt az ember ink nez ki az hulyen ha meg a tengerpartra is oltonybe megy. Meg persze van h a szin, a jelleg nagyon elut, de en a szandal zokninal sem erzem ezt, mert annak annyi a szerepe, h a ciponel egyel kenyelmesebbnek erzi, meg nyitottabbnak, ugyanakkor lehet kesore jar, es ink huz egy zoknit, h ne fazzon. Ilyen atmenet, egyaltalan nem uti a ketto egymast, a bundazokni meg a szandal igen, de egy normal szellos nem. Sztem az oltozkodes szoljon elso sorban az egyen kenyelmerol es h neki mi praktikus, mi szolgalja az egeszseget. Masodsorban meg amellett valasszon izlese szerint. De en meg mert nekem mas, nem fogom ot leszolni, max nem kellemes latvany, de konyorgom, budapesten setalgatni, autokazni se egy grand canyon, megis megteszem. Sajnos sokan a retardalt ovodasok szintjen maradnak.
2018. márc. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!