Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan nagyon elítélendő,...

Miért olyan nagyon elítélendő, ha valaki fehér zoknit húz szandálhoz?

Figyelt kérdés

Sok helyen láttam már, hogy leszólják, nevetség, vicc tárgyává teszik azt, ha valaki fehér zoknit húz szandálhoz. Én valahogy sosem láttam ebben semmi kivetnivalót, kérlek világosítsatok fel, mi az alapja ennek!

Példa:

[link]


2016. márc. 1. 10:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
71%

Eleve már az necces, hogy kell-e zoknit húzni szandálhoz, vagy nem. Van, amikor a helyzet megköveteli (pl. munkahelyi előírás) de amikor az ember szandált húz, akkor azért zokni nélkül sem fázik a lába.


Konkrétan a fehér zoknival meg elsősorban az a baj, hogy ha koszos lesz a zokni, akkor a fehéren nagyon meglátszik, és az csúnya látvány.


Aztán még vannak olyan szempontok is, hogy hogyan passzol a lábbeli és a többi ruházat színéhez. A képen például a szandálhoz nem passzol, de ha a rövidnadrág is fehér, akkor talán ebből a szempontból elmegy.

2016. márc. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő, csak furán néz ki. Az ünnepségre felsorakozó óvodásokat juttatja az ember eszébe.
2016. márc. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy a többi divatmajomkodás, ez is úgy alakult ki, hogy pár népszerűbb embernek nem tetszett, ezekhez aztán egyre több birka csatlakozott, akiknek csak az a jó, amit a népszerűbb emberek elfogadnak.
2016. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%

Nem elitelendo, de szandalhoz se zokni se harisnya nem hordando.

A feher raadasul "unnepelyes es gyerekes is.

2016. márc. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
56%
Ízléstelen látvány. A szandálhoz eleve nem való zokni, akkor már inkább vegyen fel az ember nyitott, szellős félcipőt. Egyébként azzal szerintem nincs baj, ha valaki egy normálisan kinéző szandálhoz (nem a klasszikus sötétbarna NDK-s turistaszandálhoz) színben hozzáillő bokazoknit húz, csak azt a fehér térdzoknit felejtsük már el egy életre. Vagy százra.
2016. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"Nem elitelendo, de szandalhoz se zokni se harisnya nem hordando. "

"csak azt a fehér térdzoknit felejtsük már el egy életre."


Úgy látom, e tekintetben is megoszlanak a vélemények. Van aki szerint maga a zokni gáz, van aki szerint csak akkor, ha fehér.

Mondjuk én speciel egyiket sem értem, hogy miért problémás :) Miért csúnya a

- zoknival hordott szandál,

- a fehér zoknival hordott szandál?

Ezekre a kérdésekre tud válaszolni valaki?

2016. márc. 1. 19:26
 7/27 anonim ***** válasza:

"Miért csúnya a

- zoknival hordott szandál,

- a fehér zoknival hordott szandál?

Ezekre a kérdésekre tud válaszolni valaki?"


Nincs olyan, hogy miért szép vagy csúnya valami, ez teljesen szubjektív dolog, ízlés kérdése. Van barátod/barátnőd? Ő szép? Meg tudnád mondani, hogy miért az?

2016. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Nem izles dolga, hanem oltozkodesi etikett.

Zokni, harisnya csak csukott cipoorral, meg ha hatul nyitott is.

2016. márc. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
#8 De miért alakult ez ki így? Valami hagyománya lehet?
2016. márc. 2. 10:12
 10/27 anonim ***** válasza:
Én lány vagyok, és szoktam harisnyát hordani szandállal, soha senki nem szólt még meg miatta.
2016. márc. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!