Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan nagyon elítélendő,...

Miért olyan nagyon elítélendő, ha valaki fehér zoknit húz szandálhoz?

Figyelt kérdés

Sok helyen láttam már, hogy leszólják, nevetség, vicc tárgyává teszik azt, ha valaki fehér zoknit húz szandálhoz. Én valahogy sosem láttam ebben semmi kivetnivalót, kérlek világosítsatok fel, mi az alapja ennek!

Példa:

[link]


2016. márc. 1. 10:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%

Egy férfi lába,lábkörme nem tartozik a "közönség" elé,mert egy aberrált gusztustalan megjelenést,és mások általi gondolatokat eredményez.

Általában csak a gyépés,fogyatékos,meg a csurgónyálú kínai turista mászik szandálban,mert agyilag fel sem fogja,hogy mennyire undorító.

Zokniban ugyanez a helyzet.A zokni egy olyan ruhanemű,ami egy kissé az intimitáshoz,és a magán dolgokhoz tartozik,tehát nem is nagyon illik,mutogatni,főleg a mások általi "büdöszokni" gondolatok miatt.

Szóval nehéz ezt elmagyarázni,de mindenesetre aki egy kicsit is ad magára,az messziről elkerüli szandál viselését,mindenféle formában.

A szandált azért lehet eladni,mert mindig meg van a társadalom hycomat és igénytelen rétege,aki képtelen megérteni a szandál gusztustalanságát.

2016. márc. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem speciel sokkal gusztustalanabb, ha valaki 40 fokban zárt cipőben mászkál órákig, aztán leveszi...
2016. márc. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

11 vagyok.

12-es!

Ha ócska kínaipiacos edzőcipőben,meg 20 Ft-os műszálas zokniban van az ember,akkor minden undorító,a szag a zokni,a ruppótlan cipő mínusz 20 fokban is.

De ha igényes jó minőségő cipőt,meg zoknit hord az ember,akkor annak semmi baja 40 fokban sem.

A szandálnál hányásabb cucc nincs a világon!

2016. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem elítélendő, csak nem divatos, bár megjegyzem, soha nem volt az, 20 éve sem.

Viszont nem értem, hogy aki zoknival húz szandált az mégis mit gondol... felhúz egy szandált mert meleg van és kényelmes ha szellőzik a láb, oké... de akkor minek húz zoknit? Olyan mintha ha túl melegnek érezném a szobát, akkor maxra nyomott fűtés mellett kinyitnám az ablakot.

2016. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én nem feltétlenül ítélem el, de sztem undorítóan néz ki (a szandállal megegyező színű zokni csak-csak... de a fehér bordázott sportzokni, lehetőleg Sport felirattal az oldalán... az elég otromba látvány, nem utcára való, és az esetek többségében nem passzol a szereléshez sem). Ez saját személyes vélemény. Meg úgy hülyeségnekis tartom. A szandál azért van, mert meleg van... de ha hozzávesszük a zoknit, akkor pont hogy melegszik a láb.


Ha az a baj, hogy csúszkál a szandálban a láb, vagy nem szellőzik, és büdös lesz, akkor a szandál minőségével van a probléma. Akkor már inkább egy szellős cipő.

2016. márc. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy miért mondják.


Mindig hordtam zoknit, vékony fehér cérnazoknit, szandálhoz is. Van amelyik zokni tetejét körbehorgoltam, hogy olyan csipkésfélének nézzen ki.


Még azt sem tartanám elvetendőnek, ha vastagabb fehér zoknit venne valaki -mondjuk férfi, akin furán nézne ki a vékony cérnaféle- a szandáljához. Különben is, a férfiszandáloknak általában zárt az orra.


Nem láttam olyan illemszabályt sem, hogy baj lenne.


A harisnyával, zoknival nem lesz vízhólyagos az ember lába, ahogy megy, és mozog a lába a szandálban.

2016. márc. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Persze, nincs ilyen szabály. Olyan szabály sincs, hogy ne vegyek fel férfi létemre női balerina ruhát és ne abban mászkáljak. Mégis hü..lyén néz ki. A szandál, akármilyen zoknival is.
2016. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Hát azért a fehér zokni szandállal elég messze van a balerina ruhától, nem?
2016. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Manapság nem igazán. Mindkettő röhejes.
2016. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Szóval ugyanolyan röhejes egy fehér zoknis, szandálos ember, különben átlagos nadrágban, ingben, mint egy pucér lábbal szandálos ember balerinaruhában?


Csak képzeld el. Látod magad elótt?

2016. márc. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!