Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miert baj az, ha egy iro a...

Miert baj az, ha egy iro a munkajan kivul nem ir helyesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. En meg eleg fiatal vagyok, mar irok, de meg csak magamnak, viszont szeretnek iro lenni es van egy kulfoldi mentorom, akinek mar tobb konyvet is adtak ki. Eloszor csak titokban csinaltam azt, hogy amikor nem konyvet irok, hanem mondjuk forumon vagy kozossegi oldalon, akkor szinte szandekosan helytelenul irok. Gondolok itt arra, hogy a szep kifejezeseket szinte elfelejtettem azonnal, ahogy bezartam a wordot es a facebookon gondolkodas nelkul irtam a csa, miza?, vok, oksika, gyee el velm, mir? Stb. helytelen, nem letezo szot, amit viszont minden ismerosom ert, megsem irnam a konyvembe. Aztan egyszer elarultam a mentoromnak, hogy ezt csinalom, ez rossz hatassal van e az irasra? Es azt mondta en meg a betuket is osszekeverem, amikor nem konyve irok, mert annyira nem erdekel. Es enis ugyanezt erzem, hogy nem fontos es jo moka benan irni, mert a szep irasnal es konventralok, komolyan veszem es munkanak, ha benan irok, az pedig olyan kikapcsolo, nem kell aggodnom a hibak miatt. Emiatt mar sokszor szoltak meg masok, hogy ha igy irok, hogy lehetnek vagy leszek iro? De miert kene a hetkoznapi irasomat a "munkamhoz" hasonlitani?

Ez nekem olyan, mint a muvesznek, aki arckepeket rajzol, otthon magaban megis bena karikaturakkal szorakozik, pedig azzal sosem viszi semmire, csak azzal kapcsolodik ki.


Szoval nem ertem miert ez a maniaja mindenkinek, hogy egy iro hibatlanul, kifogastalanul irjom mindig, mindenhova..



2016. febr. 21. 11:40
1 2
 11/15 anonim válasza:
Balzacnak sem volt jó a helyesírása.
2016. febr. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A legnagyobb baj az, hogy a legtöbb ember, még ha akarja, sem tudja elkülöníteni a "hivatalos" írását a "lazázós / informális" írásától. Sok olyan embert láttam, aki nagyban mondja, hogy de hát csak a neten írok így, aztán hopp, átragadt az összes hibája szépen-lassan a hivatalos dokumentumokra, fontos jegyzetekre is. Pl. munkatársam, aki vszonylag hivatalos munkahelyi levelezésben leírja a légyszi-t 1 c-vel, meg másik, aki szintén kiküldött hivatalos levelet úgy, amiben a cégünk neve kisbetűvel volt írva...


Nemcsak az írónak kell, hanem mindenkinek. De egy írónál még nagyobb a veszély, hogy lassan beszűkül a szókincse és nem tudja elválasztani a netszlenget a rendes, vűlasztékos fogalmazástól.

2016. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem ismerem az ios-t, de nekem is német telefonom van, és minden létező ékezetet le tudok vele írni. (pl hosszan lenyomva tartom az a betűt, és feljön az összes létező ékezetes formája). Ha erre az ios nem képes, akkor megint megerősítette bennem a meggyőződést, hogy nem szabad almás cuccot venni.


Egyébként a mai világban ezek csak olcsó kifogások, mert az illető nem veszi a fáradságot, hogy utánanézzen a neten, hogyan is lehetne megoldani.

Inkább jönnek ezek az elcsépelt "bocs, telefonról vagyok" és "bocs, sietek" dumák.

2016. márc. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Az ekezet nelkuli eszkozrol iras nem minosul helyesirasi hibanak. Nem te irsz rosszul, csak egyszeruen nincs az eszkozon ekezet. Es ez valobban senkit sem erdekel. Hivatalos levelnel is volt, hogy irtam igy es senki sem halt meg:)

Amugy valobban ez nem kifogas, de most oszinten, ki az a lelkiszegeny alak, aki azon kattog, hogy miert nem tartja valaki hosszan benyomva a az a betut, hogy á legyen belole:D azert ez szerintem tenyleg hulyeseg. Es attol nem szokod meg a rossz helyesirast, hogyha nincs ekezeted. Elegge zavarnak az olyan emberek, akik mindenbe belekotnek. Egy konyv es a hivatalos level az mas, ott oke, illik figyelni is es ekezetet hasznalni, en is csak egyszer kuldtem hivatalos levelet ekezet nelkul. Meg persze mas az is, hogy szijjasztok eladdo ery mamuzs 37os csere erdekuul bakatsra:) Ezt a bosszanto helyesirasi hiba, az ekezet nelkulit alapbol ekezettel olvasok.Es valobban ugy gondolom, hogy amikor gyorsba lepotyogom a baratnomnel a napomat, arra en nem akarok 5 percet pazarolni, amikor 1 alatt is leirhatom es garantaltan tojik bele, hogy van e nagy betu, vesszo, pont, ekezet, vagy hiba. Tudom vannak olyan emberek akik erre gerjednek, hogy mindent kijavitsanak es mindenbe belekossenek, de ez annyira irritalo, hogy nekem sok ismerosom mondta, olyankor CSAK AZERT SE irnak rendesen. Hogy bosszanthassal az ilyen embereket:)

2016. márc. 5. 21:21
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs, de ez megint szimpla önigazolás. Lelki szegény az, aki normálisan használja a nyelvet? Jó, örülj, neked van igazad.

De ha felfogtad volna azt, amit eddig írtunk, akkor talán értenéd, hogy senki sem arról beszélt, amikor a barátnődnek írsz néhány sort. Képzeld én is írok ékezet nélkül, de nem hivatalos levélben, meg nem olyan fórumon, ahol azt akarom, hogy komolyan vegyenek.

És főleg nem ott, ahol "íróként" adom elő magam.


De írjatok nyugodtan helytelenül, nekem nem lesz tőle rosszabb a napom. Sőt belekötni sem szoktam, te kérdezted a véleményünket.

Ha helytelenül írsz, elkönyvelem, hogy műveletlen vagy. Ennyi. Nem érdekel, hogy most épp szórakozásból írsz-e úgy, vagy nem tudsz másképp.

2016. márc. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!