Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan viselkedsz egy szállodá...

Hogyan viselkedsz egy szállodában? Rendetlenül hagyod magad után a szobát, szétdobálod a ruháidat vagy inkább rendben hagyod ott?

Figyelt kérdés
Nem azt kérdezem, én nekem hogyan kéne viselkednem, hanem tőletek, ha ti mentek szállodába, hogyan szoktátok (volt)? Hagytok-e borravalót? Ha épp bent van a takarító, bementek-e vagy megvárjátok, míg végez. Ilyenekre vagyok kíváncsi.

2015. dec. 3. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Magától értetődő: mint otthon, rendet teszek magam után. Én nem is annyira - pacuha férfi vagyok - de a feleségem figyel erre, meg kell becsülni a személyzet munkáját és lehetőség szerint tisztán hátrahagyni a szobát.


A legutóbb szeptemberben voltunk Egerben egy wellness - kiránduláson, mikor elfoglaltuk a szobát adtunk egy ezrest a londinernek, nem nagy dolog, általában udvariasak vagyunk a személyzettel, haragszom a "kekecekre", akik ha kell, ha nem bunkók a pincérekkel, alkalmazottakkal szemben.

2015. dec. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagyok rendetlenséget, de eleve nem is nagyon csinálok. Nem cipelek annyi cuccot magammal, amivel rendetlenséget lehetne csinálni :)


Borravalót nem szoktam hagyni, nem is veszek igénybe olyan szoláltatást, ami ezt indokolná.


Ha ott van a takarítónő (vagy a takarítóférfi, olyan is volt már), akkor megköszönöm a munkáját, és elküldöm, nem kell befejezni és később sem kell visszajönni. Otthon sem tartok naponta nagytakarítást, szállodában sem igénylem. A takarítónak meg lesz így pár nyugodt perce egy cigire vagy kávéra.

2015. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretek rendetlenséget hagyni, mert nem szeretném, ha ez alapján ítélnének meg az ott dolgozók. Tudom, hogy ők sok mindent láttak már, de akkor is. Volt, hogy egy kiküldetés (munkahely) miatt egy nagyon elegáns szállodában laktam. Egyik reggel elaludtam és nem volt időm megigazítani az ágyat. Este visszaérve kicsit zavart, hogy ezt valaki más tette meg helyettem. Tudom, neki ez a munkája, ebből él, de akkor is. Gondolom ő is örül annak, ha kevesebb a tennivalója. Engem még az is zavar, ha a törülközőt a sarokba kell dobni, ha cserét kérek. Borravalót nem szoktam hagyni, mert egyrészt a recepcióson kívül nem szoktam találkozni senkivel, másrészt nem veszek igénybe ilyen szolgáltatásokat. Legutóbb egy négy csillagos hotelben voltam (külföld), én a reggelihez normálisan felöltöztem, erre sokan mamuszban és fürdőköpenyben/pizsamában voltak. Én ezt idegen helyen nem tudom megtenni.
2015. dec. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A takarítónak az első nap megmondom, hogy ne jöjjön! 3-4 éjszakákat maradunk, annyi idő alatt otthon sem takarítunk állandóan,szállodai törölközőt, tisztálkodószert nem használunk.

A szemetet zsákba az ajtó elé tesszük.

Borravalót a kijelentkezéskor adunk, attól függően, mennyire voltunk elégedettek.

Ha félpanziós ellátás van, akkor pincérnek is szoktunk adni, ha megfelelő a hozzáállása.

2015. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szállodában hogy lehet rendetlenséget hagyni? :D Az ágyneműt eleve cserélik, tehát felesleges megcsinálni az ágyat. A ruháidhoz napközben, amig ott vagy, nem nyúlnak (nem is szabad nyúlniuk). Ha hosszabb ideig maradsz, adhatsz borravalót a takarítóknak, ha találkozol velük.
2015. dec. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy viselkedek, mintha otthon lennék. Ha már szállodában vagyok, akkor lazítani akarok, és nem fogok azon görcsölni, hogy a vadidegen takarítónő mit gondol rólam.
2015. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor még egy kérdés. Láttam sokan írjátok, hogy megigazítjátok az ágyat. Én is szoktam (volt), és otthon persze minden reggel. De vannak, akik nem teszik meg, hanem úgy hagyják felnőtt ember létükre (hallottam ilyenről szállodás ismerőstől.) Miért? És hallottam olyanról, akik szétdobáltak mindent a szobában, ruha a földön, szemét szanaszét. A tükör összetapogatva olyan helyen, ahol nem indokolt (nem a fürdőszobában mondjuk a kád mellett vagy a szekrány ajtaján. És felnőtttenyérnyomok, nem kisgyereké.) Ezt miért csinálják?


Mi mindig elmentünk nagyjából 910 óra között, amikor kiköltöztünk, mert a legtöbb szállóban, apartmanban 11-ig kell kiköltözni, de ettől a barátomtól hallottam olyat,hogy sok helyen 11-kor indul meg a nagy vendégtömeg kijelentkezni. Ez azért egy háromszázszázhelyes hotelben nem lehet annyira jó, főleg, ha a következő turnus meg kettőkor már bejelentkezhetne, de nem tud, mert a takarítók még nem készültek el. Emlékszem, volt, hogy nekünk is várnunk kellett, csak mi tesómmal mi nagyon nyűgösek voltunk, mert nem voltunk még tíz évesek se. Ezt miért csinálják, hogy kivárják a 11 órát, és egyszerre rohamozzák meg a recepciót?

2015. dec. 6. 07:12
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy úgy viselkedek, mintha otthon lennék. Na most én felnőtt létemre otthon se szoktam beágyazni, mert minek. Maximum ha vendéget várok és esélyes, hogy a hálóba is bekukkant. A szétdobálást meg tükörtapogatást viszont nem tudom megmagyarázni.


A másikhoz annyit, hogy ha egyszer 11 óra van megjelölve, akkor ne legyen már probléma, hogy 11-re mennek az emberek kicsekkolni. Ha nem bírja a szálloda, akkor hozzák előbbre az időpontot, de nehogy már a vendégnek kelljen elmélkednie azon, hogy a szállodának mikor kényelmes.

2015. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mint itthon. Az ágyat bevetem, utána semmit sem kell pakolni, csak a szokásos dolgokat megcsinálni, portörlés, porszívózás, fürdő takarítás. Igazság szerint jobban szeretem azokat a szállodákat, ahol lehetőség van arra, hogy kitedd a táblát, miszerint nem kérsz takarítást. Egyrészt feleslegesnek tartom pár napi tartózkodás esetén a napi portörlést, porszívózást, szemét sem keletkezik annyi, hogy naponta ki kellene vinni, másrészt nem kell se neked, se a takarítószemélyzetnek egymáshoz igazodni.
2015. dec. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én itthon nem vagyok túlzottan rendes, de szállodában nekem alap, hogy

1. próbálok minél kevesebb koszt csinálni,

2. eltakarítok magam után amit tudok

Disznóólat nem szoktam hagyni.

Borravalót akkor hagyok, ha érezhető, hogy járnak bent és tényleg csillog-villog minden.

2015. dec. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!