Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mikor kell az új szomszédnak...

Mikor kell az új szomszédnak bemutatkozni? Vagy inkább neki kellene?

Figyelt kérdés

Viszonylag kisméretű telkekről van szó, elég közel vannak a házak. Ahol lakni fognak eddig üres telek volt, nagy gazzal. Több érdeklődő is volt, jöttek mentek az emberek, munkások. Már látom, kik fognak ideköltözni, de amikor én kint voltam, mindig beszélgettek az építésvezetővel, valakivel, nem is igazán figyeltek erre felé.

Legközelebb köszönjek rájuk stb., hogy én vagyok a szomszéd :D Vagy majd ha beköltöztek, menjek át? Nekem illik, vagy inkább nekik kéne?



2015. szept. 21. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nehogy már Te mutatkozz be. Nekik illene, de persze jó gesztus, ha te lépsz feléjük.
2015. szept. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A jövevénynek kell bemutatkozni, de lehet, hogy bátortalan és idegennek érzi magát, ezért megszólíthatod.
2015. szept. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg, amég ők mennek bemutatkozni, vagy amég nem kerültök olyan helyzetbe, hogy kínos lenne nem köszönni (spontán szituáció és beszélgetésre alkalmas távolság).
2015. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!