Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mostanaban nem szokas bemutatk...

Mostanaban nem szokas bemutatkozni, ha vezetekes telefonon hivast fogadunk?

Figyelt kérdés
Ugy veszem eszre, ez a szokas mintha kezdene kiveszni. Pedig a vezetekest nem csak egy ember hasznalja altalaban es szamomra nagyon ciki, hogy ha csak annyit szolnak bele, hogy hallo, en meg talalgathatok, hogy ki vette fel. Meg a sajat csaladomban is kezdenek leszokni rola, pedig tobbeknek nagyon hasonlo a hangjuk es egy hallobol nem lehet megallapitani, hogy ki az. Baratnomeknel meg rendszeresen fogalmam sincs, hogy a baratnom vagy az anyukaja szolt bele. Csak szerintem problema ez?
2015. márc. 15. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Köszönni kell és megmondani, hogy kit keresel, ha hangról nem ismered fel.

Én sem szoktam megmondani ki vagyok.

Minek tudja meg bárki?

2015. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te mond meg ki vagy és kit keresel.
2015. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem ertek egyet. Szerintem eleg ciki rendszeresen elsutni egy ilyen beszelgetest, ha mondjuk a legjobb baratnomet hivom:

-Hallo!

-Jonapot kivanok, a Kovacs Judit vagyok es a Dorit keresem!

-Az en vagyok?

Vagy eppen forditva:

-Hallo!

-Szia Dori, Judit vagyok...

-En meg az anyukaja, mindjart hivom!


Vagy mondjuk hazatelefonalok:

-Hallo!

-Szia Zsofi, Judit vagyok...

-En nem Zsofi vagyok, hanem Anna!


Miert nem lehet ezt megsporolni egy bemutatkozassal? Annyit mond, hogy "Hallo, Kovacs Anna vagyok" Es maris nincs felreertes.

2015. márc. 15. 20:58
 4/6 A kérdező kommentje:
*Termeszetesen az "en vagyok" vegen pont van, nem kerdojel
2015. márc. 15. 21:01
 5/6 A kérdező kommentje:

Ragugliztam a telefonalas etikettjere, ezt talaltam:

"Az udvariasság (és a félreértések elkerülésének) minimális követelménye az, hogy aki a kagylót felveszi, azonosítja magát. (Ez az alapszabály még az otthon bonyolított beszélgetésekre is érvényes - hacsak nem titkos valakinek a telefonja. Az udvarias telefonálás megkezdéséhez a Halló! indulatszó kimondása nem elég.)"

2015. márc. 16. 05:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

>> aki a kagylót felveszi, azonosítja magát...


Félreértetted a dolgot, ez az intézményekre vonatkozik. Ott követelmény, hogy azonnal tudd, a mentőkhöz csengettél vagy az adóhivatalhoz ? De egy családhoz tartozó vonalas házitelefonba miért mondjam be minden alkalommal, minden telefonálónak (telefonos eladónak, téves tárcsázónak, lakást kifigyelő rablónak), hogy itt a Lovász lakás ? Esetleg csúfolkodjon, hogy itt pedig a Tehenész lakás ? - mert ilyen is van...

Ha egy normális illemtankönyvet elolvasol (én többet is olvastam, de a diplomáciában tanítják is), a szabály ez: aki hív (csenget), az a Halló-ra megmondja a saját nevét és azt, hogy kit keres.

Én pl. ha valaki azzal kezdi, hogy "ki beszél ott ?" - annak azonnak lecsapom a kagylót. Aki bunkó, az ne telefonáljon.

2015. márc. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!