Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mondhatom a szomszédnak, hogy...

Mondhatom a szomszédnak, hogy húzzon már ki a gyerekével a lakásból?

Figyelt kérdés

Egy kettéosztott családi házban élünk, a szomszéd a kisebbik, 30 nm-es részben a gyerekével (6 éves). A szigetelés annyira gyenge, hogy még a hangosabb beszélgetés is áthallatszik. A hosszú hétvégére sajnos nem utaztak el a nagyszülőkhöz vidékre, hanem nagymama, és anyuka öccse jöttek föl. Csütörtök óta bent ülnek négyen a házban. Tegnap már le-föl rohangált a kislány 2 órán keresztül. Reméltem, ma a jó időben kimennek, de nem.

Nekem feküdnöm kell, de most dolgozom is - a gépen -, már most bomol a kislány, de ha este megint ugrál (kb. mintha a fejem fölött dübörögne), én nem bírom ki, hogy be ne szóljak. Nem a gyerek hibája, egyszerűen nem értem, miért nem viszik ki mozogni.

Mellesleg nem is értem, hogy bírnak egymás nyakán ülni napokig. Két kezem összetenném, ha pár percre kimehetnék.


2014. okt. 25. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondhatod, mert a lakásukban annyi vendéget fogadnak amennyit akarnak, és nem kötelező a lakásból kimozdulniuk ha nem akarnak. Tűrni kell.
2014. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, ezt nem mondhatod.
2014. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem.

Amugy az sem az o hibajuk, hogy te nem tudsz kimozdulni sem. Lehet, hogy ok is abban remenykednek, hogy elmesz egy kicsi, igy nem kell vegig hallgatnod a kislany ugralasat. 2 ora hossza nem is olyan rossz, ha 6 orat ugralna az mas.

2014. okt. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
szerintem ha udvariasan megkéred őket, hogy próbáljanak meg kicsit halkabban létezni, eléjük tárva közben sanyarú sorsodat, van rá esély hogy megszánnak, és rászólnak a gyermekre hogy ne vaduljon.
2014. okt. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ezt most nézzed az ő szemszögükből hogy hogy jönni ki
2014. nov. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!