Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért akkora pofátlanság, ha...

Miért akkora pofátlanság, ha nem akarok meggyászolni egy végtelenül ellenszenves embert?

Figyelt kérdés
Egy fiatal férfit, vagyis inkább fiút a hét elején halálos baleset ért, rá egy napra a komplett környék talpig feketében rótta le a baleset helyszínénél a kegyeletét. A srácról érdemes tudni, hogy egy újgazdag családból származott, ami önmagában nem gond, viszont az igen, hogy a gyorsasági motorjával (amiért mellesleg hónapokig óvodás módjára sírt) állandóan a városban, lakott területen száguldozott, mígnem hétfő hajnalban szabálytalan előzés közben, körülbelül 90 km/h-val nekihajtott egy oszlopnak és minekutána sisakot sose hordott, azonnal meghalt. Alapjában véve egy antipatikus ember volt, mindenkit lenézett, az apjával kapcarongyként bánt, holott ő tartotta el, a barátnőit folyton verte, a beteg anyját sose látogatta és számtalan hajtott már ittasan a városban, szóval egy kifejezetten kellemetlen figura volt. Félreértés ne essék, nem örülök a halálának, csupán nem igazán érint meg egy ilyen ember halála, ezt a semleges hozzáállásomat pedig sokan kárörömnek vélik. Szerdán pár ismerősöm elhívott, hogy menjek el velük az elágazásba koszorúzni, ahol a baleset történt, én azonban közöltem, hogy jobb dolgom is van, erre meg olyan hiszit csaptak, hogy másnapra rá már mindenki egy lelketlen szörnyek gondolt, aki irigykedett a srácra mindig és most örömtáncot lejt, mert végre meghalt az a (szerintük) kedves és szeretni való férfi.
2015. szept. 19. 19:54
 1/6 A kérdező kommentje:
számtalanszor***
2015. szept. 19. 19:55
 2/6 anonim válasza:
100%
Nem pofátlanság.
2015. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyásznak csak akkor van jelentése, ha az elhunythoz pozitív érzelmek kötik az embert. Semleges viszony esetén valódi gyász (mint érzelmek feldolgozása) nem történik, csak külsőség van. Te így gyászoltál, hogy közömbösen érint.
2015. szept. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem pofátlanság, senki nem mondhatja meg neked, mit érezz. Volt egyáltalán bármi közöd az illetőhöz? Gyászolni csak azt szoktuk, akihez kötődtünk. Szomorú dolog így meghalni, de ha semmi pozitívat nem tett éltében, akkor holtában se magasztalja senki, mert ez a pofátlan, undorító kétszínűség.
2015. szept. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag közellenséggé váltam a baleset óta, mindenki elkönyvelt egy kárörvendő dögnek, aki örül annak, hogy meghalt egy nála jobb ember, viszont én továbbra se szándékozok egy olyan ember sírja előtt térdepelni, aki élete során a legellenszenvesebb ember volt, akit valaha láttam, mondjuk nekem is volt egy elég bunkó megszólalásom, amikor azt mondtam a halott srác egyik barátjának, hogy nem Észak-Koreába vagyunk, itt nem kötelező megsiratni a k*csögöket.

Tényleg ennyire álszentnek kell lenni és ennyi kamu részvétet kell mutatni?

2015. okt. 4. 14:50
 6/6 anonim válasza:
Szerintem igazad van! Én sem megyek el annak a temetésére, akit megvetek! Szard le, majd elfelejtik!
2015. okt. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!